• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erasmus öğrencileri  Seydiler beldesinde

Erasmus öğrencileri Seydiler beldesinde

 

 

 

Erasmus projesiyle Polonya, Yunanistan, Romanya ve Letonya’dan Seydiler’e gelen öğrenciler, belde sınırları içindeki peri bacalarını gezdi. Öğrenciler Frigya’nın uzantısı durumundaki tarihi bölgeye hayran kaldı.

 

 

 

Erasmus projesi kapsamında Polonya, Yunanistan, Romanya ve Letonya’daki okullardan 2’şer öğretmen ve 5’er öğrenci proje paydaşı olan Seydiler İlkokulu ve Seydiler Ortaokulu’nun konuğu olarak İscehisar’ın Seydiler beldesine geldi. Yabancı öğrenci ve öğretmenler folklor gösterileri ile karşıladı. Polonya, Yunanistan, Romanya ve Letonya’daki okullarla Erasmus kapsamında proje paydaşı olan Seydiler İlkokulu ve Seydiler Ortaokulu öğrencileri, konuklarına belde sınırları içindeki tarihi bölgeleri gezdirdi. Gezi programına Seydiler Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Tokdemir, İscehisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Aşkın ve çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Programda öğrenciler İngilizce dili ile sırayla Afyonkarahisar ve Seydiler ile ilgili yabancı öğrencilere bilgiler verdi. Daha sonra Polonya, Yunanistan, Romanya ve Letonya’dan gelen öğrencilerde kendi ülkeleri ve yaşam tarzlarını tanıttılar.

PROJE ÜLKELERARASI KÜLTÜR ETKİLEŞİMİNİ AMAÇLIYOR

Yabancı öğretmen ve öğrenciler daha sonra tarihi yer olan Kırkinler’i gezdiler. Burada video ve fotoğraf çekimi yaparak anı ölümsüzleştirdiler. Projenin amacı hakkında bilgiler veren Seydiler İlkokulu Müdürü Özkan Mutluer, “Ülkeler arası kültür etkileşiminin sağlanması, öğrencilerimizin yabancı dil becerilerinin yükseltilmesi ve evrensel bir arkadaşlık ortamının tesis edilmesidir” dedi. Proje sorumlularından Hanna Kaminska ise projenin çok faydalı geçtiğini ve herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini dile getirdi.

BELEDİYE OLARAK GEREKEN DESTEĞİ VERDİK

Erasmus proje kapsamında Afyonkarahisar’a gelen yabancı öğretmen ve öğrencileri en iyi şekilde ağırlamak için belediye olarak özverili bir şekilde çaba sarf ettiklerini söyleyen Seydiler Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Tokdemir, “Seydiler İlkokulu ve Seydiler Ortaokulu’nun proje paydaşı olan etkinlikler kapsamında öğrencilere belediye olarak gereken desteği verdik. Bugünde yabancı öğretmen ve öğrenciler kasabamızda bir etkinlik düzenlediler. Misafirlerimizin kasabamızdan memnun ayrılması için elimizden gelen çalışmayı gösterdik. Eğitime desteklerimiz devam edecektir” dedi.AFYONŞEHİR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-05-11 17:02:01