• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AKÜ Rektörü Karakaş, Afyonşehir’e konuştu…

AKÜ Rektörü Karakaş, Afyonşehir’e konuştu…

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonşehir gazetesine konuştu. Afyonşehir gazetesi sahibi Hakan Dilek, Yazı İşleri Müdürü Polat Yılmaz ve Ömer Koçak,  Rektör Prof. Dr. Karakaş’ı makamında ziyaret etti. Sohbet havasında AKÜ’nün kat ettiği aşamaları, hedeflerini anlatan Prof. Karakaş’tan…

“Biz, bu yıl AKÜ’nün 30. yılını kutluyoruz. Ama aslında köklerimiz 1974 yılına kadar gidiyor. Bizimle kurulan bazı üniversiteler kuruluş yılı olarak, daha eski tarihleri alıyorlar. Ben Üniversite’nin tarihini de yazdım, 74’ten başlattım.”

“Yeni çıkacak olan aftan öğrenci gelir, çünkü bizden son 5 yıl içerisinde 5 bin civarında ön lisans, lisans ve yüksek lisanstan öğrencinin kaydı silindi. Hala pandeminin hasarlarını yaşıyoruz her alanda.”

“Türkiye’nin önünde fırsatlar. Ben gençlere de özellikle söylüyorum. Bakın karamsar olmayın. Yurt dışına bakıyorsunuz da oralar da buradan iyi değil. Giden bin pişman. Geri dönüş yolları arıyor.”

“Üniversite tercihlerinde barajların kaldırılması konusunda üniversite olarak ilk defa deneyimleyeceğiz.  Yeni bölümler de açacağız yakında. Onlar da önemli bölümler.”

“Öğrencilerle de acayip bir diyalogum var. Sosyal medyayı da çok aktif kullandım ben. Pandemi döneminde öğrencilere 30 binin üzerinde dm’den cevap vermişim. Gece saat 2’de cevap yazıyordum öğrencilere.”

“Üniversitenin sorumluluk alanı yerel değil insanlıktır. Yakında bir lansman toplantısı yapacağız, bir bakan gelecek buraya. Çok güzel bir proje yürütüldü. Projenin sonuçlarını aldık, burada bütün Türkiye’ye ve dünyaya duyuracağız.”  YARIN AFYONŞEHİR’DE

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-05-11 17:02:01