• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Üyelerimizin önerileri her  zaman yol gösterici olacak’

‘Üyelerimizin önerileri her zaman yol gösterici olacak’

 

 

Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Alimoğlu, Muğla’da düzenlenen  ‘Üye Buluşması’nda konuştu:  “Bu süreçte üyelerimizin önerileri bizim için her zaman öncelikli ve yol gösterici olacak.”

 

Muğla’da düzenlenen ‘Üye Buluşması’nda konuşan Afyon ve Ege Bölgesinin önde gelen mermer sanayicilerinden Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) Başkanı İbrahim Alimoğlu, madencilik sektörü olarak 2021 yılında Türkiye ihracatına 6 milyar dolar katkı sağladıklarını aktardı. Muğla’nın ihracatında madencilik sektörünün en güçlü ikinci sektör konumunda olduğunu vurgulayan Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Alimoğlu, EMİB’ten 2021 yılında ihracat yapan bin 200 üyelerinin 125’inin Muğlalı olduğunu kaydetti.

MUĞLALI MERMERCİLER DE DESTEK VERDİ

Ege Maden İhracatçıları Birliği olarak, 2022-26 döneminde İzmir dışında ilk Yönetim Kurulu Toplantılarını Muğla’da yaptıklarını dile getiren Alimoğlu, üye buluşmalarında da ilk toplantıyı Muğlalı maden ihracatçılarıyla gerçekleştirdiklerini aktardı. 22 Nisan 2022 tarihinde yapılan genel kurulda üyelerinin teveccühüyle Ege Maden İhracatçıları Birliği’nde göreve geldiklerini anlatan Alimoğlu, “Muğlalı meslektaşlarımız Kaymin Mermerden Halilullah Kaya, Dumanlar Mermerden Zeynep Duman ve Kar Madencilikten Emre Karaöz Muğlalı maden ihracatçılarımızı temsilen ekibimizde yer aldı. Muğlalı firmalarımız Ege Maden İhracatçıları Birliğimiz üzerinden 2021 yılında 133 milyon dolar ihracata imza attı. Bu ihracatın 87 milyon doları doğal taş oldu” şeklinde konuştu.

ÖNCELİĞİMİZ ÜYELERİMİZİN GÖRÜŞLERİDİR

Alimoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Madencilik sektörümüzün ihracatının 2,2 milyar dolarını doğal taş sektörümüz gerçekleştirdi. Görev süremizin sonunda hedefimiz Maden ihracatımızı 12 milyar dolara çıkarmak için sizlerle birlikte projeler geliştireceğiz. Bu süreçte üyelerimizin önerileri bizim için her zaman öncelikli ve yol gösterici olacak.” Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin Muğla’daki ‘Üye Buluşması’na Muğla Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül, MAPEG, Doğaltaş Daire Başkanı Mustafa Yıldız, TÜMMER Başkanı Hanifi Şimşek, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan, Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Mustafa Ercan, Muğlalı maden ihracatçı firmaları yetkilileri katıldı. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-05-11 17:02:01