• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Kamu kurumlarını esnaflara yardımcı olmaya çağırıyorum’

‘Kamu kurumlarını esnaflara yardımcı olmaya çağırıyorum’

“Kamu kurumları villa yapan müteahhitlerin işini görüyor sanayi esnafının işini görmüyor.”

‘Kamu kurumlarını esnaflara yardımcı olmaya çağırıyorum’

Başkan Dilek, Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin birinci etabının kurasını yıl sonuna kadar çekerek, ortakların dükkanlarını teslim etmek için yoğun bir gayret içinde olduklarını belirterek, bazı kurumların üzerlerine düşen görevi yapmaktan kaçındığını vurguladı. Bu kurumların isimlerini ve Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin taleplerini içeren bir mektubu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiğini anlatan Başkan Dilek: “Kurumların hala daha yatırımdan kaçınması durumunda biz her türlü tepkiyi verebilecek pozisyondayız. En zirvedeki kişiye ulaşmış bir insanım. Kapısında yatarım, çelenk de koyarım, esnafı da toplarım. O yüzden biz sanayi yapıyoruz, villa falan yapmıyoruz. Villacıların müteahhitlerin işleri görülüyor, sanayicilerin işi görülmüyor.”

HİZMET VERMEKTEN KAÇINAN KURUM VE YETKİLİ ADLARINI CUMHURBAŞKANLIĞINA BİLDİRECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Ağustos’taki ziyaretinde sanayi hakkında hazırlanan mektubu bizzat kendisine takdim ettiğini, özel kalem müdürünün de gerekli bilgileri aldığını belirten Başkan Hakan Dilek, “Bu mektupta ilgili olarak ayaküstü kendisi ile görüştük. Biz derdimizi anlattık. Sağ olsun orada özel kalemine bunu verdi ve telefonumu aldılar. Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat ilgilendi. Son haftalarda da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Başdanışmanı beni aradı. ‘Biz neler yapabiliriz. Cumhurbaşkanımız bizden rapor bekliyor. Nerede tıkandınız’ diye. OEDAŞ’ın genel müdürü, enerji bakanlığından aradılar, Telekom’dan ulaştılar. Biz kendilerine sıkıntılarımızı söyledik. Bunlarla ilgili çalışmalar yapacaklarını düşünüyoruz ama eğer hala daha destek vermezlerse biz aynı mektubu daha farklı bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Süreci yakından izliyoruz. Kurumlar üzerlerine düşen görevi yapmak yerine zamana yaymayı tercih ederek, hizmetten kaçınırlarsa, bu sefer daha ayrıntılı olarak hem kurumu hem de kurumun başındaki yöneticilerin isimlerini Cumhurbaşkanlığına bildireceğiz. Başka çaremiz kalmadı” diye konuştu. Dilek açıklamasına şu şekilde devam etti:

‘HANGİ DİL KULLANMAM GEREKİYORSA KULLANIRIM’

“En zirvedeki kişiye ulaşmış bir insanım. Kapısında yatarım, çelenk de koyarım, esnafı da toplarım. O yüzden biz sanayi yapıyoruz, villa falan yapmıyoruz. Villacıların müteahhitlerin işleri görülüyor, sanayicilerin işi görülmüyor. Benim aklıma bu gelir. Biz gelişmekte olan Ahi Evran’dan gelen bir sistemiz, geleceğe dair insan yetiştiriyoruz, burası bir hayat fakültesi. Bu yüzden buna engel olacak insanların karşısında da ben engel olurum, her türlü. Hangi dili anlıyorsa da o dilde de cevabını veririz. Esnaf kardeşlerimiz için hangi dil kullanmam gerekiyorsa kullanırım, yani gerekirse helva derim, gerekiyorsa da halva demesini de bilirim.”

BİRİNCİ ETABI CUMHURBAŞKANIMIZIN AÇMASINI İSTİYORUZ

Başkan Dilek, “Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 382 dükkânlık birinci etabının açılışını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk seçim gezisine geldiğinde toplu açılışlarda sanayimizi o programa sokmayı düşünüyoruz” dedi. Dilek, Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin ikinci etabında da ortak üye kabulüne başladıklarını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM