• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İzmirliler Atatürk’ün izinde  Kocatepe’ye yürüyecekler

İzmirliler Atatürk’ün izinde Kocatepe’ye yürüyecekler

 

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Büyük Zafer’in 100. Yılında ‘Zafer Ve İstiklal’ coşkusunu hep birlikte yaşamak için İzmirlileri Afyonkarahisar’a davet ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Dereçine Beldesi’nde binlerce vatansever buluşup, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Kocatepe’ye yürüyecek.

 

Zafer yürüyüşü kapsamında 24-26 Ağustos tarihleri arasında Dereçine-Kocatepe etabının düzenleneceğini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi, Büyük Zafer’in 100. Yılında ‘Zafer Ve İstiklal’ coşkusunu hep birlikte yaşamak için İzmirlileri Afyonkarahisar’a davet ediyor. Kocatepe’ye yapılacak olan yürüyüşe katılmak için, yüzlerce vatandaşın Afyonkarahisar’a gelip burada kamp kurmaıs bekleniyor. Tarihi zaferin yıl dönümünde şanlı Türk ordusuna kucak açan Sultandağı’na bağlı Dereçine Beldesi’nde binlerce vatansever buluşup, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Kocatepe’ye yürüyecek.

ZÜLFÜ LİVANELİ GELİYOR

İzmir’den gelecek olan katılımcıların 24 Ağustos’ta önce Yeşilçiftlik Beldesi’ne hareket edeceğini açıklayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha sonra Dereçine’ye geçileceğini ve burada bazı aktivitelerin gerçekleştirileceğini açıkladı. Saat 20.00’de Moderatörlüğünü Merdan Yanardağ’ın yapacağı Barış ve Türkiye Söyleşisi’ne Emre Kongar, Tunç Soyer ve Zülfü Livaneli’nin katılacağını duyuran Büyükşehir Belediyesi, saat 21.00’de Yarkın Bora’nın DJ Performansı, ardından da saat 21.30’da sevilen sanatçı Haluk Levent’in konser vereceğini açıkladı. 25-26 Ağustos’ta kamp kurup konaklayacak olan katılımcıların Sultandağı ve Şuhut’ta kültürel gezilere eşlik edeceği 26 Ağustos gecesi ise saat 22.00’de Kocatepe Zafer Yürüyüşü’ne başlayacakları belirtildi. Saat 05:30’da Kocatepe’de düzenlenen zafer törenlerinin ardından ise katılımcıların İzmir’e dönüşünün yapılacağı kaydedildi. Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM