• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Köksal’dan Zeybek’e tepki

Köksal’dan Zeybek’e tepki

CHP Milletvekili Köksal, Belediye Başkanı Zeybek’in Afyonkarahisar’ın Yunan işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümünde, yaptığı konuşmada, “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen ve kimilerine göre, ‘tarihçi’ olarak kabul gören Kadir Mısıroğlu’nun kitabına atıfta bulunmasını sert şekilde eleştirdi.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Büyük Taarruz’un 100. Yıl kutlamalarında ölmeden yaptığı konuşmalarda “Keşke Yunan galip gelseydi” dediği iddia edilen ve bir anlamda Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın Yunan işgali altında kalmasını savunduğu ileri sürülen Kadir Mısıroğlu’nun kitabına atıfta bulunmasına tepki gösterdi. Zeybek’in konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk yerine “Fesli Deli Kadiri anmasını” sert bir dille eleştiren Milletvekili Burcu Köksal, yazılı bir açıklama yaptı. Köksal’ın açıklaması şöyle:

KURTULUŞ SAVAŞI YUNAN’IN GALİP GELMESİNİ İSTEYENLERE KARŞI VERİLDİ

“Afyonkarahisar’da İlimizin düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünü kutladığımız bugünde Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek konuşmasında Atatürkü anmak ona teşekkür etmek yerine Atatürk’e zerre kadar muhabbeti olanlar cenazeme gelmesin diyen ‘Fesli Deli Kadir’i andı. İşte bu savaş hem Yunanlılara hem de Yunanlıların galip gelmesini isteyen vatan hainlerine karşı verilmiş bir savaştı. Afyonkarahisar Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk ordusu tarafından kurtarıldı. Onlar Afyonkarahisar’ı sadece Yunanlılardan değil Yunanlıların galip gelmesini isteyen işbirlikçi vatan hainlerinden de kurtardı.”

KENDİSİNE GERÇEKLERİ ÖĞRENMESİ İÇİN NUTUK YOLLAYACAĞIM

AKP Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e gerçekleri öğrenmesi için “Kurtuluş Savaşı”nı anlatan “Nutuk”u en kısa zamanda göndereceğini söyleyen Milletvekili Köksal, şunları söyledi:  “Böylesine önemli bir günde kurtuluşun mimarı “Atatürk”ün adını anmaktan kaçınmak en hafif tabiriyle rezilliktir. Geçmişini bilmemek tarihine sahip çıkmamak aymazlıktır. Görüyorum ki Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ya tarihi bilmiyor ya da “Atatürk”e alerjisi var. “Kurtuluş Savaşı”nı anlatan “Nutuk”u okuması ve gerçekleri öğrenmesi için kendisine en kısa sürede göndereceğim. Böylece bizi düşman işgalinden kurtaranın “Fesli Deli Kadir” değil Başkomutan “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” olduğunu anlar. Sevmesede koltuğunu borçlu olduğu “Atatürk”e saygı duymak ve onun büyüklüğünü kabul etmek zorundadır.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM