• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
  Zeybek: ‘Zafer Bayramı  cumhuriyetin müjdecisidir’

  Zeybek: ‘Zafer Bayramı cumhuriyetin müjdecisidir’

 

Başkan Zeybek’ten Zafer Bayramı mesajı: “Zorlu şartlar altında yakılan istiklal meşalesi, Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle taçlanmıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda son devletimiz olan Cumhuriyetimizin de müjdecisi olmuştur.”

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Şanlı Zafer’in 100. yılında Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklarda yaşamanın ve bu şehrin insanlarına hizmet etmenin gururunu yaşadığını ifade eden Başkanı Mehmet Zeybek mesajında özetle şu ifadelere yer verdi:

KAHRAMAN ORDUMUZ ŞANLI BİR ZAFERE DAHA İMZA ATMIŞTIR

“Anadolu’nun vatanımız olarak yeniden tescili olan Büyük Zafer’in 100. yıl dönümünü tüm Afyonkarahisar olarak, büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Milletimizin ve hemşehrilerimin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. 100’üncü yıl dönümünü kutladığımız bu büyük zaferin onurunu ve mutluluğunu bizlere yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşımızı yöneten Gazi Meclisimizin tüm üyelerini saygı ve rahmetle yâd ediyorum. 30 Ağustos, ‘Ya istiklal ya izmihlal’ tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. 30 Ağustos, zorlu bir savaştan sonra tükenme noktasına gelen milletimizin küllerinden yeniden doğduğu zaferin adı, aziz milletimizin makûs talihinin değiştiği tarihtir. Kahraman ordumuz; sarsılmaz imanı, güçlü iradesi ve engin kararlılığı ile şanlı bir zafere daha imza atmıştır.

ZAFER BAYRAMI CUMHURİYETİMİZİN DE MÜJDECİSİ OLMUŞTUR

Zorlu şartlar altında yakılan istiklal meşalesi, Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle taçlanmıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda son devletimiz olan Cumhuriyetimizin de müjdecisi olmuştur. Bu inançla, dün olduğu gibi bugün de vatanımızın huzur ve güvenliği için canla başla mücadele eden, bu uğurda kanlarını ve canlarını feda eden Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, saygı, şükran, rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimize ve Aziz Milletimize en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM