• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Uluçay: Ankara’dan  heybemiz dolu döndük’

‘Uluçay: Ankara’dan heybemiz dolu döndük’

  Milletvekili Ali Özkaya ile birlikte Ankara’da bazı bakanlık ve genel müdürleri ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, yaptıkları ziyaretlerin verimli geçtiğini belirterek, Afyonkarahisar’a heybelerinin dolu geldiklerini söyledi. Ziyaretleri değerlendiren Özkaya ise şehrimize adına yapılacak her işte kapı kapı dolaşmaya hazırım” ifadesini kullandı.

 AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay önceki Ankara’da Milletvekili Ali Özkaya ile birlikte Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil’i, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük’ü, TPIC Petrol ve Gaz Ticareti Müdürü Mehmet Hilmi Atasoy ve TPAO’da Yönetim Kurulu üyesi Edip Müyesseroğlu’nu ziyaret etti.

Ziyaretleri değerlendiren İl Başkanı Uluçay, “Milletvekilimiz Ali Özkaya ile birlikte Ankara ziyaretimiz kapsamında Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Nihat Pakdil’i, İl Bank Genel müdürü Yusuf Büyük’ü ve TPIC Petrol ve Gaz Ticareti Müdürü Mehmet Hilmi Atasoy ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Edip Müyesseroğlu’nu ziyaret ettik” açıklamasında bulundu.

ULUÇAY: ‘HEYBEMİZ DOLU DÖNÜYORUZ’

Ziyaretler sırasında Afyonkarahisar’ın taleplerini ilettiklerini belirten Uluçay, “Özellikle Türkiye Petrollerinde belediyelerimizin asfalt malzemesi olan bitün taleplerini ilettik. Tabii onunla birlikte çiftçilerimizin taleplerini Tarım Orman Bakan Yardımcımıza ilettik. Sahada gördüğümüz ne varsa yapılması gereken raporlayıp teslim ettik. Tabii belediyelerimizin kredi talepleri oluyor. Bununla ilgili de bu talepler doğrultusunda İl Bank Genel Müdürü Yusuf Büyük’ü ziyaret ettik. Dosyalarımızı teslim ettik. Allah’ın izniyle heybemiz dolu dönüyoruz” dedi.

 

ÖZKAYA: ‘BAKANLIK BAKANLIK DOLAŞMAYA HAZIRIM’

 

“Şehrimizin 18 ilçesi, bu ilçelerimize bağlı köy ve kasabalarımızın her talebini İl Başkanımızın raporları ile birlikte aldık” diyen Milletvekili Ali Özkaya da şunları aktardı: “İlgili bakanlıklar ve genel müdürlüklerle paylaşıyor ve hamdolsun gerekli desteği de fazlasıyla görüyoruz. Bu noktada bize kapılarını her daim açık tutan genel müdürlerimize, bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Şehrimiz adına yapılması gereken ne varsa kapı kapı, bakanlık bakanlık dolaşmaya her daim hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Ziyarete Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, İl Genel Meclis üyeleri de katıldı.

 

Çiftçilere zirai don yardımı yapılıyor

 

AK Parti milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven geçtiğimiz aylarda zirai dondan etkilenen Sultandağı ve Çay bölgesi başta olmak üzere Afyonkarahisar’da yaşanan zirai don nedeniyle mağdur olan çiftçilerin zararlarının karşılanması amacıyla 20 milyon lira ödeneceğini belirttiler. Milletvekili Özkaya açıklamasında şu bilgileri aktardı: “Çay ve Sultandağı ilçelerimiz başta olmak üzere ilimizde meydana zirai don sebebiyle zarar gören kiraz üreticilerimize Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 20 Milyon TL destek paketi açıklanmıştı. Tarım il müdürlüğü tarafından hesaplanan zarara göre belirlenen miktarlar çiftçilerimizin hesaplarına aktarılmaya başlanacak ve önümüzdeki günler içerisinde de işlemleri tamamlanacak. Buradan bir kez daha tüm çiftçilerimize ve üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum. Her daim Afyonkarahisarlı çiftçilerimizin ve üreticilerimizin yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişçi’ye ve emeği geçen herkese göstermiş oldukları yakın ilgi nedeniyle Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim.”

YURDUNUSEVEN: SÖZ VERDİK HAYATA GEÇİRDİK

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven sosyal medya üzerinden, şunları aktardı: “Sultandağı ve Çay ilçelerinde gerçekleşen afet nedeniyle ortaya çıkan zararın tazmini için 20 milyon TL gönderildi. Söz verdik, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle hayata geçirdik. Sultandağı ve Çay ilçelerimiz için gönderilen ödenek, hak sahibi çiftçilerimize bugün Saat:18.00 itibari ile ödenmeye başlıyor. Hayırlı ve bereketli olsun.” Haber Merkezi

 

 

Şuhut’ta Türk Şeker’e ait arazi TOKİ’ye devredildi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya sosyal medya hesabından, “Yoğun girişimlerimiz neticesinde Şuhut ilçemizin uzun yıllardır beklediği, Türk Şeker’e ait arazi konut yapılması için TOKİ’ye devredildi. İlçemize hayırlı olmasını diliyor, Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Maliye Bakanımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanarak paylaşımda bulundu. Haber Merkezi

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM