• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vatandaşlar ve afetzedeler arasında sanal köprü kuruldu

Vatandaşlar ve afetzedeler arasında sanal köprü kuruldu

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’nın talimatıyla 6 Şubat depremlerinin ardından Afyonkarahisar’a gelen depremzede vatandaşlara destek ve umut olmak isteyen gönüllü vatandaşlar arasında köprü vazifesi görecek ‘afyonsizinle.org’ web sayfasının faaliyete geçirildiği açıklandı.

Faaliyete geçen ‘afyonsizinle.org’ projesi, Afyonkarahisar’a gelen depremzede misafirlerle onlara destek olmak isteyen gönüllü hemşerilerimizi bir platformda buluşturup, depremzede vatandaşların ihtiyaçlarına destek olabilmek amacıyla Afyonkarahisar Valiliği, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Zafer Teknopark iş birliğinde yoğun çalışmalar sonucu oluşturuldu. Bu platformda Afyonkarahisar’daki depremzede vatandaşlar sisteme kaydolarak ihtiyaçlarını, gönüllü vatandaşlar da depremzedelere nasıl katkı sunabileceklerini belirtebilecekler. Oluşturulan havuz sayesinde talep edilen ile arz edilen ihtiyaçlar sistem üzerinden eşleştirilerek depremzede vatandaşlara en hızlı destek ve ihtiyaçlarına çözüm sağlanması hedeflenmekte. Platformdaki temel başlıklar ise şu şekilde: Depremzede çocuklar için Eğitim/Eğitim Materyalleri talebi/bağışı, psikolojik Destek talebi/hizmeti (yeterlilik şartı gerekmektedir) veya çocuklara yönelik sosyal faaliyet talebi/hizmeti (yeterlilik şartı gerekmektedir), tamirat / tadilat talebi/hizmeti, nakliye talebi/hizmeti, diğer talepler. Başlıklar bu şekilde oluşturulmuş olmakla birlikte süreç içerisinde çeşitlendirilebilecek.

‘AKÜ’DEN HOCALARIMIZIN DESTEĞİ İLE WEB SİTESİ HAZIRLADIK’

Vali Yiğitbaşı “afyonsizinle.org” projesi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Süreç uzun, depremden etkilenen vatandaşlarımızın desteğe ihtiyaçları var. Biz de bu konuyla ilgili en azından Afyon’daki misafirlerimiz için neler yapabileceğimizi istişare ettik ve ‘afyonsizinle’ fikri ortaya çıktı. AKÜ’den hocalarımızın desteği ile güzel bir web sitesi hazırladık. İstiyoruz ki destek isteyen de gönüllü olmak isteyen de kolayca amacına ulaşsın. Afyonlu hemşerilerimizin de desteğiyle bu proje sayesinde şehrimizde depremden etkilenen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını daha hızlı giderebilecekler. Aynı zamanda ben ne yapabilirim diyen gönüllülerimizin de çalışmalara katılımını hızla sağlayacak bir platform olacak. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizi platforma kaydolmaya ve şehrimizdeki misafirlerimiz için ellerini taşın altına bir kez daha koymaya davet ediyorum. Depremzede vatandaşlarımıza, tüm hemşerilerimiz adına afyon sizinle diyorum.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM