• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Rekabet ettiğiniz insanların ve işletmelerin üzerine basmayın

Rekabet ettiğiniz insanların ve işletmelerin üzerine basmayın

ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi çerçevesinde İş Yaşamında Verimlilik ve Takım Ruhu Eğitimi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Youtube sayfası üzerinden verildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyon Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü Öğretim Görevlisi Türker Göksel’in verdiği eğitimin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, “Malumunuz olduğu üzere dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla toplantılarımızı da eğitimlerimizi de video konferans yöntemiyle gerçekleştiriyoruz. En kısa sürede sizlerle bir araya gelerek hizmet binamızdaki salonlarımızı doldurmayı umuyoruz” dedi.

EĞİTİMİMİZİN SON DERECE YARARLI OLACAĞI KANISINDAYIM

İş yaşamında takım ruhunun son derece önemli olduğunu kaydeden Türker, “İş yaşamında takım ruhu, işletmelerimiz için son derece önemlidir. Başarılar, ancak bir takım olarak hareket edilerek kazanılabilir. Anadolumuz ile özdeşleşen “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” atasözü, hem dayanışmayı, hem de zorlukların üstesinden gelinmesi için birlikte hareket edilmesini öğütlemektedir. Bu çerçevede eğitimimizin son derece yararlı olacağı kanısındayım. Takım ruhu oluşturulamadığında başarı yakalanamamaktadır” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLİĞİ DÖNEMİNDE TAKIM RUHU İLE ÇALIŞMIŞTIK

Türker, konuşmasına şöyle devam etti:“Biz Değerli Hocamız Türker Göksel ile çalışma imkanı bulmuştuk. Öğrenciliği döneminde takım ruhu ile çalışmıştık, ayrıca Kanal 3’te, Gökkuşağının Renkleri isimli programda izleyicilerle buluşmuştuk. Türker Hocamız, bilgi birikimi ve heyecanı ile şehrimizin önemli hatipleri arasındadır. Bu vesile ile uzaktan da olsa Hocamız ile tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

REKABET ORTAMINDA AYAKTA KALMAYA ÇALIŞILIYOR

Eğitimi veren AKÜ Afyon Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü Öğretim Görevlisi Türker Göksel ise “Günümüz işletmeleri ve çalışanları, adı konmamış büyük bir rekabet ortamında ayakta kalmaya çabalıyorlar. Bu rekabet yaklaşımına alternatif bir yaklaşım öneriyorum. Aynı sektörde birlikte rekabet ettiğiniz insanların ve işletmelerin üzerine basmayın. Onlarla birlikte yükselmenin yöntemini bulun. Yaşantınıza değişim kültürü aşılayın ve değişimi yönetmeyi öğrenin. İşinizi sevin, sevdiğinizin işi yapın. Unutmayın bizim medeniyetimizde her şeyin başı ve sonu insandır. Takım ruhu olumsuz anlayışa direnmektir” dedi.Eğitim yaklaşık 1 saat sürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM