• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AFİKAD’dan nezaket ziyareti

AFİKAD’dan nezaket ziyareti

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, AFİKAD Dernek Başkanı Samiye Hancıoğlu, Vali Çiçek’e Dernek hakkında bilgi verirken karşılıklı görüş alışverişi yaparak  dernek projeleri anlattı.

AFKİAD Başkanı Samiye Hancıoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, dernek olarak Afyonkarahisar’lı bayanlara girişimcilik bilincini aşılayarak, kadın istihdamını arttırmayı amaçladıklarını belirterek dernekle ilgili, yaptıkları iş ve işlemler, hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgiler verdi.

“AFİKAD sektörleri farklı on iş kadını tarafından 2015 yılında kuruduğunu belirten AFİKAD Dernek Başkanı Samiye Hancıoğlu” Afyonkarahisar ilinde sektörel ayrım olmaksızın, çalışan kadınlara yönelik bir sivil toplum kuruluşu bulunmayışının tespiti çıkış noktamızdır. Afyonkarahisar ili genelinde kendi işini kurmuş ya da kurmayı düşünen girişimci ve herhangi bir özel sektörde ve/veya kamu sektöründe istihdam edilen kadınları tek çatı altında toplamak, aralarında network kurarak iş dünyasında kadın dayanışmasına katkıda bulunmak derneğimizin temel amacıdır. “ dedi.

 

“ÇEŞİTLİ EĞİTİMLER YAPIYORUZ”

 Bunun yanında AFİKAD’ın, Sürdürülebilir eğitim programları ile kadınların güçlendirilmesine katkı sağlamak olduğunu belirten Başkan Hancıoğlu “ Afyonkarahisar ili özelinde başlanarak bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, bölgesel iş hayatında kadın gelişim platformu oluşturmak ve bu tür platformlarda yer almak, Cinsiyet eşitsizliği ile mücadele etmek ve farkındalık yaratmak için yerel seviyede düzenli yıllık toplantılar yapmak, Eğitim olanaklarından yeterince yararlanamamış olan kadınlara mentorluk desteği sağlamak,STK, üniversite, kamu kurum/kuruluşları ve özel sektör işbirlikleri gerçekleştirmek,Ulusal ve uluslararası projelerde yer almak,Dernek içi eğitimler ve bilgilendirme toplantıları ile dernek üyelerinin kapasitesini arttırmak da amaçlanmaktadır.” İfadelerine yer verdi.

AFİKAD’ın ardından Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ziyaretçilerini ağırlamaya devam etti.  Çiçek’in bir sonraki ziyaretçisi Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıköz ile Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hamza Kalkan oldu. Ziyarette UNESCO tescilli Gastronomi şehri Afyonkarahisar’da yapılan çalışmalar ve planlanan projeler istişare edildi. Ayrıca Türkiye’nin en büyük biyokütle enerji santrali olan Eber Biyokütle Enerji Santrali Müdürü İbrahim Erdoğan’ı makamında kabul eden Valimiz  Gökmen Çiçek, santral ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM