• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Lastikçiler yoğun mesaide!  Araç sahipleri lastikçilere hücum etti!

Lastikçiler yoğun mesaide! Araç sahipleri lastikçilere hücum etti!

1 Aralık 2020 tarihinden itibaren Araçlarda lastik değiştirme zorunluluğu, şu günlerde oto lastikçilerinde iş yoğunluğunun artmasına neden oldu.

Oto lastik sektöründe faaliyet gösteren Güven Rot balans ve Lastikçisi Ayhan Aktaş, araç sahiplerinin, araçlarına kışlık lastik taktırmasını önererek; “Unutmayalım ki, sorumluluk hayat kurtarır.” dedi. Bu yıl kar yağışlarının gecikmesinden kaynaklı vatandaşların biraz ağırdan aldığını belirten Ayhan Aktaş kar yağışı ile birlikte kışlık lastik değişimi ve satışlarının da artacağını kaydetti. 1 Aralık’tan itibaren ticari araçlarda kışlık lastik zorunluluğu olduğunu ancak bunun özel araçları kapsamadığını belirten Aktaş, bunun da doğal olarak iş potansiyeline etkisinin olduğunu söyledi. Kışlık lastiklerin hayat kurtardığını kaydeden Aktaş, “Tüm sürücülere sesleniyorum, lütfen araçlarınıza kışlık lastikler taktırın. Çünkü kışlık lastikler hayat kurtarır. Tüm sürücülerimizin, kış lastiklerinin kış aylarında ne kadar önemli olduğunu bilmeleri gerekiyor. Sonuçta bir kazanın masrafı 4 lastikle ölçülemez. Allah kaza ve bela vermesin inşallah ama kış lastiklerinin de zamanında değiştirilmesi, araç bakımlarının yaptırılması son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

“ HALKIMIZ KARIN YAĞMASINI BEKLİYOR”

Aktaş “Değişim konusunda öncelikle şöyle süreç başlıyor.  Ama bizim halkımız son dakikaya kadar bekliyor. Yani özellikte kar yağışını görmek istiyor. Tabii son güne kaldığı zamanda büyük sıkıntılar oluşuyor. Yani bütün lastikçiye hücum ediliyor.  İnsanlar biraz mağduriyet yaşıyor bu mağduriyet sıkıntısı en büyük sebeplerinden bir tanesi kendisi oluyor yani her şey zamanında yapıldığı zaman yani hiç kimse mağdur olmaz. Korona virüsü mutlak olarak her sektörü vurdu.  İnsanlar her şeyde mesafeli duruyor yani iş konusunda da aracını kullanma konusunda her şey kısıtlanıyor” dedi.

ALAATTİN YEŞİLÇAY ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM