• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“BAŞKANIMIZIN ARDINDAN”

“BAŞKANIMIZIN ARDINDAN”

 

4 Ekim 2020 tarihinde geçirdiği elim bir trafik kazası sonrası aramızdan ayrılan ilimizin sevilen simalarından Eczacılar Odası Başkanı Melih Köken’in ardından Eczacılar Odası Yönetim Kurulu “BAŞKANIMIZ ARDINDAN” paylaşımında bulundu.

Afyonkarahisar Eczacı Odası Yönetim Kurulu’nun yaptığı paylaşım şu şekilde: “Melih Başkanımızın ardından, İnsanın Dünyaya geldiği günden itibaren kaçamadığı, bizleri nerede ve nasıl bulacağı belli olmayan, belirsiz görünen, ancak aslında tek gerçek olandır ölüm. Afyonkarahisar Eczacı Odası Yönetim Kurulu olarak son üç yıl içerisinde Hakk’ın Rahmetine kavuşan iki meslektaşımız nedeniyle tarifi olmayan bir üzüntüyle karşılaştık. 29 Temmuz 2017 tarihinde odamızın genel sekreteri Ecz.Sedat Zora’yı ve ardından 3 yıl sonra da 4 Ekim 2020 tarihinde başkanımız Ecz.K.Melih Köken’i kaybettik.

MESLEK ÖRGÜTÜMÜZDE ÇOK SEVİLEN BİR İNSANDI

Melih başkanımız ve Sedat arasında abi kardeşten öte bir yakınlık vardı. Sedat’ın vefatı bizler gibi Melih başkanımızı da çok üzmüştü. Sedat’ın adı, her anıldığında duygulanırdı. 2017 yılı TEB Büyük Kongresindeki konuşmasında kürsüde Sedat’ı anarken kelimeler boğazına düğümlenmişti. Yönetim kurulu olarak Sedat’ın yokluğuna alışamamışken elim bir trafik kazası sonucu başkanımızın da aramızdan ayrılması sonucu yaşadığımız ikinci şok, yüreğimizde derin yaralar oluşmasına neden oldu. K.Melih Köken, gerek memleketi Afyonkarahisar’da, gerekse meslek örgütümüzde çok sevilen bir insandı.1987 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olduktan ve askerlik görevini yerine getirdikten sonra Afyonkarahisar merkezde eczane açtı. Eczacılığının yanı sıra insani ilişkileri, enerjisi ve hatırnazlığı nedeniyle bölgesinde çok iyi tanınan ve birçok konuda kendisine danışılan bir kişiydi.Siyasi parti, dernek, kooperatif ve eczacı odasında çeşitli görevler üstlendi.

“UNUTULMAYACAKSINIZ”

Hem çok iyi bir aile babası hem de eczanesinde güncel gelişmeleri takip eden donanımlı bir eczacıydı. 11 yıldır başkanlık yaptığı Afyonkarahisar Eczacı Odası’nın yönetim kurulunda, bilgi ve tecrübesi ile bizlere bir nevi öğretmenlik yaptı.Afyonkarahisar’da meslektaşlarının her türlü sorunu ile ilgilenir, çözüm odaklı çalışırdı.Meslek örgütümüzde de görüşlerine önem verilen, yol gösterici sayılı isimlerden biriydi.4 Ekim 2020 tarihinde geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesi, sevenleri, dostları ve eczacı kamuoyunda büyük bir üzüntüyle karşılandı.Yokluğu hayatımızda yeri doldurulamayacak büyük bir boşluk bıraktı. Türkiye’nin her yerinden cenazemize katılan, taziye ziyaretinde bulunan, mesaj gönderen, telefonla ve internet aracılığı ile başsağlığı dileyen birçok dostumuz, meslektaşımız oldu. Bu zor günlerimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza Afyonkarahisar Eczacı Odası Yönetim Kurulu olarak teşekkür ediyoruz. Mesleğimize birçok katkı sağlayan sevgili Ecz.Sedat Zora’ya ve Ecz.K.Melih Köken’e Allah’tan Rahmet, sevenlerine sabırlar diliyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM