• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Orta Doğu artık bizden sorulacak!’

‘Orta Doğu artık bizden sorulacak!’

Suriye’nin İdlip kentine yaptığı ziyaretten dönen AK Parti Milletvekili Yurdunuseven: “Biz bu coğrafyanın kaderini belirleyen ve belirleyecek olan ülkeyiz. Orta Doğu ülkelerini savaş, açlık, kıtlık, kan ve gözyaşına mahkûm etmek isteyenlere artık müsamahamız yoktur. Modernizm kılıfı altında kendini medeni addeden devletlerin ne bu coğrafyaya ne de dünyaya bir faydası olmamıştır, olmayacaktır.”

AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı olarak İdlib’te düzenlemiş oldukları ziyaretlerin ardından bir açıklama yaparak, Biz bu coğrafyanın kaderini belirleyen ve belirleyecek olan ülkeyiz. Orta Doğu ülkelerini savaş, açlık, kıtlık, kan ve gözyaşına mahkûm etmek isteyenlere artık müsamahamız yoktur. Modernizm kılıfı altında kendini medeni addeden devletlerin ne bu coğrafyaya ne de dünyaya bir faydası olmamıştır, olmayacaktır” ifadesini kullandı. Suriye’nin kuzey bölgesine ziyaretler düzenlediklerini belirten Yurdunuseven, “Kahraman ordumuzun bölgeye adım atmasıyla refaha ve huzura kavuşmuş ve yaraların sarılmaya başlandığı İdlib’te gönüllülerimizle, kurumlarımızla, yetimlerimizle bir araya geldik. Bu insanlar bizim insanlarımız. Ülke olarak dünyanın neresinde olursa olsun haksızlığa, zulme sessiz kalmadıysak burada da kalmadık, kalmayacağız” dedi.

MODERNİZMİN BİR FAYDASI OLMAMIŞTIR, OLMAYACAKTIR

Yurdunuseven’in açıklaması özetle şöyle: “Dünya Mülteciler Günü’nde İdlib’deydik. AK Parti İnsan Hakları Başkanımız Leyla Şahin Usta, başkan yardımcılarımız ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanımız Hakan Çavuşoğlu ile birlikte Kafr Yahmul’da bulunan Kehf Yahmul Zirai Araştırma Merkezi’ni ziyaret ederek burada tarımsal faaliyetleri arttırmak maksadıyla yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldık. Hatay Valimiz Rahmi Doğan ile birlikte gerçekleştirdiğimiz değerlendirme toplantısında aldığımız notları yapılması gerekenleri tekrar gözden geçirdik. Biz bu coğrafyanın kaderini belirleyen ve belirleyecek olan ülkeyiz. Orta Doğu ülkelerini savaş, açlık, kıtlık, kan ve gözyaşına mahkûm etmek isteyenlere artık müsamahamız yoktur. Modernizm kılıfı altında kendini medeni addeden devletlerin ne bu coğrafyaya ne de dünyaya bir faydası olmamıştır, olmayacaktır.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM