• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP, Büyük Taarruz’un  100’ncü yılına hazırlanıyor

CHP, Büyük Taarruz’un 100’ncü yılına hazırlanıyor

CHP, bu yıl 100. Yılı kutlanacak Büyük Taarruz için hazırlıklarını sürdürüyor. Dün İl Başkanlığında, Yalçın Görgöz’ün ev sahipliğinde CHP PM Üyesi, İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, kutlama hazırlıkları üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

Büyük Taarruz’un 100. Yılı’nda parti olarak Afyonkarahisar’daki yapacakları faaliyetlere hazırlıklar yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), dün düzenlenen bir toplantıyla hazırlıkları gözden geçirdi. CHP İl Merkezi’nde düzenlenen toplantıya İl Başkanı Yalçın Görgöz, İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız ve partililer katıldı. Toplantıda, partiye katılanlara da rozetleri takıldı.

AFYONKARAHİSAR MİLLİ MÜCADELE AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR ŞEHİR

CHP PM Üyesi, İstanbul Milletvekilimiz Özgür Karabat, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak gençlik kollarımız da önemli ölçüde katılım sağlayacak. Dolayısı ile 100. Yıla yakışır bir coşku ile kutlamak istiyoruz. Genel başkanımız çok önemsiyor. Türkiye’nin yeniden milli karakteri olan bir döneme ihtiyacı var. Türkiye uzun süre Cumhuriyet döneminde bütün biriktirdiklerini sattı. Şimdi yeniden milli değerleri yaratma dönemi ve bunlara sahip çıkılacak. Bu da tarihi bir hafıza ile olur, onu canlı tutmakla olur ve gelecek nesillere bunu anlatmakla olur. Genel başkanımız dolayısı ile Afyonkarahisar’da bu sebeple bulunacak. Önümüzdeki dönem CHP ve millet ittifakının iktidarında bu kutlamalar 100’ncü yılda da 101’nci 102’nci yılında da anlamına yakışır bir şekilde kutlanmaya devam edecek. Afyonkarahisar Milli Mücadele açısından önemli bir şehir. Afyonkarahisar’ın da bu özelliğini Türkiye toplumunun gündemine taşımak istiyoruz” dedi.

100’NCÜ YIL ŞANINA YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE KUTLANACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “Büyük taarruzun kazanıldığı topraklardayız” diyerek sözlerine başladı. Köksal, “ Afyonkarahisar kuruluşun ve kurtuluşun toprakları, zaferin başkenti diyoruz. Çünkü Türk Milleti Gazi M. Kemal Atatürk’ün önderliğinde varını yoğunu ortaya koyarak 198 bin kişilik orduyla 220 bin kişilik Yunan ordusunu bozguna uğratmış, 4 günlük çetin bir mücadelenin sonunda zafere ulaşmıştır. Bu nedenle büyük taarruz önemlidir. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı yerdir. Bu yıl da 100’ncü yılını kutlayacağız. Ne yazık ki geçtiğimiz yıllarda iktidar partisi tarafından Kocatepe’nin çok da istediğimiz gibi katılımla kutlanmadığını gördük. Biz her ne kadar bu yönde elimizden gelen mücadeleyi göstermiş olsak da, iktidar partisi sadece ilin milletvekilleri düzeyinde o da tam kadro olarak değil, katılımlarla geçiştirmeye çalıştı. Bizde 100. Yılda şanına yakışır bir şekilde CHP olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, genel başkan yardımcılarımızla, milletvekillerimizle, gençlik kolları genel başkanı ve tüm illerden gelen genç kardeşlerimizle birlikte 100’ncü yılı kutlama gayretindeyiz. Atatürk bile Cumhuriyeti gençlere armağan etti. 100’ncü yılıda gençlerin katılımı ile büyük bir coşku ile kutlamak istiyoruz” dedi.

TÜRK BAYRAĞIMIZ AFYONKARAHİSAR’DAN İZMİR’E GİDECEK

Kutlamaların Afyonkarahisar’dan İzmir’e uzanacağını belirten Köksal şu ifadelere yer verdi: “Şuhut Çakırözü’nden Kocatepe’ye kadar yürüyeceğiz. Aynı zamanda 24 Ağustos’ta batı cephesi karargâhının önemli bir bölümü olan Dereçine ve Yeşil Çiftlik beldelerimizden de bir zafer yürüyüşü başlatıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyemizin katkıları ile 24 Ağustos’ta bu yürüyüş başlayacak, 25 Ağustosta’ta Çakırözü’nden Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde Kocatepe kadar devam edecek. Sonrasında da 24 Ağustos’ta Dereçine’den alınan Türk Bayrağımız gençlerimiz vasıtasıyla 9 Eylül’de İzmir’e götürülecek. Biz böyle bir kutlama öngörüyoruz. 100. Yılda da herkesi Cumhuriyetin kurulduğu topraklara Afyonkarahisar’a bekliyoruz. Çünkü geçmişimiz ve tarihimiz. Biz geçmişimize ve tarihimize sahip çıkmazsak gelecek nesillere aktaramayız. Bu cumhuriyet bize Atatürk’ün emaneti. Cumhuriyeti ileri nesillere ileriye taşıyabilmek adına üzerimize düşeni yapma gayretindeyiz. Şuanda CHP yurdun dört bir tarafında var gücüyle sahada mücadeleye devam ediyor. 100’ncü yılda da var gücüyle Kocatepe’de şanına yaraşır bir şekilde kutlayacak bu bağlamda Gazi M.Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de saygı ve minnetle anıyoruz.”

‘ÇOK ANLAMLI YÜRÜYÜŞ SERGİLEYECEĞİZ’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz ise şu ifadelere yer verdi: “Bu yıl büyük taarruzun 100’ncü yılı tabi ki çok çok önemli. Tamda Cumhuriyetimizin 2’nci yüzyılına adım atarken çok daha önem kazanıyor. Biz o gün sayın genel başkanımızın önderliğinde Gazi M. Kemal Atatürk’ün izinden aynı yürüdüğü yoldan Kocatepe’ye yürüyeceğiz. Sadece Türkiye Cumhuriyeti Devletinin değil tüm dünyaya iktidara gelen bir partinin cumhuriyeti kuran bir partinin gene başkanının adalet yürüyüşünden sonraki çok anlamlı yürüyüşünü sergileyeceğiz, ortaya koyacağız. Sayın genel başkanımızla birlikte çok sayıda milletvekillerimiz, parti meclis üyelerimiz, kadın ve gençlik kolları genel başkanlarımızla ve bütün kadın gençlik kolları il ilçe örgütleri ile birlikte çok yoğun bir katılımla gerçekleştireceğiz. Şimdiden kutluyoruz hayırlı olsun.” Yurdanur Mergen (Özel)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM