• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘CHP gençliği emperyalizmin diz  çöktürüldüğü topraklarda olacak’

‘CHP gençliği emperyalizmin diz çöktürüldüğü topraklarda olacak’

CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kenan Otlu, “Zafer’in 100. Yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliği, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, cumhuriyetin kazanıldığı emperyalizmin diz çöktürüldüğü bu topraklarda olacak.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı dün İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Özgür Karabat, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kenan Otlu’yu misafir etti. Büyük Taarruz’un ve Zafer’in 100. Yılında yapılacak olan kutlamalarla ilgili olarak yapılan basın toplantısına İl Başkanı Yalçın Görgöz, İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen, Merkez İlçe başkanı Ömer Akyıldız, Kadın Kolları Başkanı Sibel Çoğay ve partililer de katıldı.

‘HALKIMIZA UMUT OLMAYI SÜRDÜRÜYORUZ’

Açılışta bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, “Biliyorsunuz 26 Ağustos 1922 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,  Kocatepe’den Büyük Taarruz emrini vererek başlattığı Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 100. Yılıdır. 25 Ağustos’ta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığının daveti üzerine Afyonkarahisar’a geliyor. Bundan dolayı bugün Şuhut ilçemiz ve Kocatepe’de bir takım çalışmalar yapacağız. Sonrasında birkaç gün içerisinde, Sayın Genel Başkanımızın 25-26 Ağustos Afyonkarahisar Programını sizlerle paylaşacağız. Bugün ülkemiz, çok büyük ekonomik, siyasi ve sosyal bunalım içerisindedir. Biz CHP’ler, köy köy, mahalle mahalle çalışarak içerisinde bulunduğumuz malum durumu halkımızla paylaşırken, çözüm yollarını da anlatarak, halkımıza umut olmayı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Bugünkü durumda, halkımızın beklentilerini, ihtiyaçlarını doğru tespit edip, çözüm yollarını anlatıp, yapılması gerekenleri Saray iktidarına tek tek yaptıran Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sadece ana muhalefetin değil, tüm toplumsal muhalefetin önderi ve umududur” diye konuştu.

CHP GENÇLİĞİ AFYON’A GELİYOR

Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kenan Otlu, “Zafer’in 100. Yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliği, Mustafa Kemal Atatürk’ünizinde, cumhuriyetin kazanıldığı emperyalizmin diz çöktürüldüğü bu topraklarda olacak. Gençlik tüm coşkusuyla Afyon örgütümüzle birlikte genel başkanımızın önderliğinde adım adım zafere yürüdüğü o şanlı meydana yürüyecek. Birliğini ve beraberliğini de göstermiş olacak” dedi.

‘BU DÖNEMDE 100. YIL KUTLAMASINI YAPIYORUZ’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “Ekonomik krizin iliklerimize kadar hissedildiği, gençlerimizin liyakatsiz bir şekilde mülakatlarda elendiği, esnafın bağ-kur primini ödeyemez hale geldiği, çiftçinin traktörüne mazot alamadığı, tarlasına gübre atamadığı, emeklilerin maaşlarıyla ay sonunu getiremediği, faturalarını ödeyemeyen vatandaşlarımızın bulunduğu bu dönemde100. Yıl kutlamasını yapıyoruz” diyerek sözlerine başladı.

‘AFYONKARAHİSAR’A ZAFER’İN BAŞKENTİ DEMEKTEYİZ’

Milletvekili Köksal, “Anadolu’nun ve Türk Milleti’nin kurtuluşunu sağlayan Büyük Taarruz, mücadelenin temel taşlarındandır. Vatan topraklarını işgal eden düşmana karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde varını yoğunu ortaya koyan Türk Milleti 198 bin kişilik ordu ile 220 bin kişilik Yunan ordusuna gerekli cevabı vermiş 4 günlük mücadele sonucu düşman bozguna uğratılmıştır. Büyük Taarruz kurtuluş ve kuruluşun temellerinin atıldığı yerdir. Onun için memleketimiz Afyonkarahisar’a kurtuluşun, kuruluşun ve Zafer’in başkenti demekteyiz. Daha önce meclis kürsüsünden çağrı yapmıştım bunu yineliyorum. 100. Yılı şanına yaraşır şekilde kutlamak istiyoruz. Bu kapsamda önce 24 Ağustos’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Dereçine ve Yeşilçiftlik Beldelerinden başlayan yürüyüşle kutlamalara başlayıp 25 Ağustos’ta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun teşrifleriyle Şuhut’tan Kocatepe’ye çıkacağız. Geçtiğimiz yıllarda gördük ki iktidar partisi Kocatepe’den ziyade tam kadro Malazgirt’teydi. Bu iki zaferi karşılaştırmak son derece yanlıştır. Çünkü Malazgirt ve Kocatepe birbirinin rakibi değil tamamlayıcısıdır. Bugün Kocatepe’de zafer kazanmasaydık geçmişimizi tarihimizi bilemeyecek, sahip çıkamayacaktık. Bugün Kocatepe’de zafer kazanmasaydık, Malazgirt’i kutlayamayacaktık. Biri Anadolu’nun kapılarını açmış, diğeri Anadolu’yu bize ebediyen yurt kılmıştır. Onun içindir ki geçmişimizi bilmek, kahramanlarımıza sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmak boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.

‘ÇOK ÖNEMLİ BİR İLDEYİZ BUGÜN’

CHP İstanbul Milletvekili, Parti Meclisi (PM) Üyesi Özgür Karabat ise son olarak konuşmasını gerçekleştirdi. Milletvekili Karabat, “Bugün Afyon’da olduğum için mutlu olduğumu belirtmek isterim. Milli mücadele açısından çok önemli bir ildeyiz bugün. Milli mücadelenin mihenk taşlarından Kocatepe yürüyüşünün 100. Yılını hep beraber kutlayacağız. Genel başkanımızın da o gün bizlerle birlikte olmasını kuvvetle muhtemel bekliyoruz. Şu anki programımızda genel başkanımız da ayın 25’inde bizlerle birlikte olacak. Gençlerimizin katılımı da olacak. Genel başkanımız bu yıl ilk mitingini Balıkesir Kuvayi Milliye Meydanı’nda yaptı. Sonra ilk grup toplantısını meclis kapandıktan sonra Erzurum’da yaptı. Bir şeye özellikle vurgu yapmak istiyoruz. Türkiye’nin milli değerlerine sahip çıkmak gerekiyor” dedi.

‘SEKA GERÇEĞİ, ŞEKER FABRİKALARI GERÇEĞİ VARDI’

“Ekonomik bağımsızlık çok önemli” diyen Karabat, “Biz bu savaşları aynı zamanda ekonomik bağımsızlığımızı elde etmek için yaptık. Dolayısıyla bugün milli değerlerimize sahip çıkmak, onları büyütmek durumundayız. Kocatepe çok önemli ama diğer taraftan kurulan cumhuriyetin Afyon’da yarattığı değerler de vardı hatırlarsanız. Türkiye’de yarattığı değerler vardı. SEKA gerçeği, Şeker Fabrikaları gerçeği vardı. Bugün bütün dünya bir gıda krizinden bahsediyor. Ama hatırlarsanız ‘Köylü milletin efendisidir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk vardı. Çünkü Cumhuriyet’in kurulduğu ilk yıllarda toplumun en üretici birimleri köylülerdi. Dolayısıyla tarımı önceleyen bir sanayileşme önemliydi.Kendi milli ürünlerimiz vardı. Şeker vardı, pamuk vardı, kumaş fabrikalarımız vardı, çay vardı, tütün vardı, fındık vardı. Nerede şimdi bunlar? Niye ekilmiyor? İşte biz Kuvayi Milliye ruhunun topyekun her alanda gerçekleşmesi için mücadele veriyoruz. Genel başkanımız her hafta bir ile gidiyor” şeklinde konuştu.

‘MEDYA PATRONLARINA AKTARILAN KAYNAKLARA TANIKLIK EDİYORUZ’

Karabat, “Halkbank esnafın bankası olması gerekirken olmamış, Ziraat Bankası çiftçinin bankası olması gerekirken olmamış. Nerelere kaynak aktarıldığını görüyoruz. Medyapatronlarına aktarılan kaynaklara hep beraber tanıklık ediyoruz. EYT’den bahsediyoruz. EYT’nin yıllık maliyeti 90 Milyar lira. Bizim kur korumalı mevduata ödediğimiz rakam 87 milyar lira. işte EYT’liler mi tercih edeceğiz yoksa kur korumalı mevduattan zengin ettiğimiz dolar sahiplerini mi tercih edeceğiz. Kaynakları verimli kullanmak gerekir” ifadelerine yer verdi.

‘YENİDEN MİLLİ KARAKTERLİ BİR İKTİDAR GELİYOR’

Milletvekili Karabat, Milli mücadelenin önemli bir ilinde söylüyorum. Türkiye’de yeniden milli karakterli bir iktidar geliyor. Ve bu iktidar Türkiye’de nasıl kuruluşu ve kurtuluşu sağlamış, büyümeyi sağlamışsa,cumhuriyetin ikinci yüzyılında da bunu sağlayacağız emin olun. Dolayısıyla Afyon’da bulunma sebebimiz de partimizin Kuvayi Milliyeci karakterini ortaya koyma konusunda son derece önemlidir. Genel başkanımız o gün gelecek burada yürüyüşe katılanlarla beraber yürüyüşe katılacak. Milli mücadelenin ne kadar önemli bir safhası olduğunu hatırlatacak” diyerek sözlerini tamamladı. Ömer Koçak

Konuşmaların ardından partiye yeni üye olanlara Milletvekilleri Burcu Köksal ve Özgür Karabat ile İl Başkanı Yalçın Görgöz rozetlerini taktı. Toplu fotoğraf çekiminin ardından basın toplantısı sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM