• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Kurası çekilen yerlerin  temelleri bile atılmamış’

‘Kurası çekilen yerlerin temelleri bile atılmamış’

 

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz dün yaptığı haftalık basın toplantısında sosyal konut projesine geniş yer verirken konuşmasında, “Siz verdiğiniz hiç bir sözü yerine getirmemişsiniz. 3 yıl önce kurası çekilen yerlerin henüz temelleri bile atılmamış, siz 500 bin konuttan söz ediyorsunuz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yalçın Görgöz sözlerine, 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili konuşarak başladı. Görgöz, “Milletimiz müsterih olsun. Toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunları her geçen gün ağırlaştıran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin, keyfilikle ve kural tanımazlıkla, Türkiye Cumhuriyeti’ni bir şahıs devletine dönüştürmesine ve 85 milyonu uçuruma sürüklemesine asla izin vermeyeceğiz. Altılı Masa hedefine emin adımlarla ilerlemektedir ve göstereceğimiz ortak Cumhurbaşkanı adayı, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır” dedi.

‘AKP İL BAŞKANI’NA TEŞEKKÜR EDERİM’

Daha sonra Afyonkarahisar’daki Askeri Havaalanı ile ilgili AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’la ortak bir düşüncede buluştuklarını dile getirdi. Görgöz, “Afyonumuzun gelişimine katkı sağlaması açısından yapılacak en önemli faaliyetin, Afyon Askeri Havaalanının sivil uçuşlara açılması olduğunu defalarca dile getirmiştim. 10 gün önce Kanal 3 Mega Siyaset programında canlı telefon bağlantısında da dile getirdim. Benden sonra AKP İl Başkanı da benim söylemime atıfta bulunarak, bu konuyu bakanla görüştüklerini ve olumlu görüş aldıklarını dile getirdi ve açılması gerektiğini söyledi.  Duyarlılığı için AKP İl Başkanı’na teşekkür ederim. Takipçisi olacağımızı da değerli kamuoyuna bildiririm.

‘SOSYAL KONUT PROJESİ’

Sosyal Konut Projesi konusu ile sözlerine devam eden Görgöz, “Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 Eylül’de ‘Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi’ adı altında TOKİ projesini açıkladı. TOKİ’nin resmî sitesine girildiğinde, ‘Cumhuriyet tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesinin İlk Temellerini 17 ilimizde  25 Ekim’de atacağız’ açıklaması var ve bu şehirlerin arasında Afyon da var. Yine aynı sitede; ‘ihale tarihleri’ bölümünde Afyon’da yapılacak projelerin ihale tarihleri verilmiş. Sırasıyla; 27 Ekim’de Afyon-Merkez’de Millet Bahçesi,  28 Ekim’de Dinar’da yapılacak Sanayi Dükkanları, 9 Kasım’da da Afyon Merkez Gökçe Mahallesindeki konutların ihalesi yapılacağı ilan edilmiş. O zaman şunu sormamız gerekiyor. Henüz ihalesi bile yapılmayan projelerin temel atma törenini neye göre düzenliyorsunuz? Ya da eğer temeli atılacak projeler daha önceki aylarda ihalesi tamamlanmış projeler ise neden 13 Eylül’de açıklanan projeye bu projeleri ekliyorsunuz? ” diye konuştu.

‘KONUTLARIN KURALARI ÇEKİLMİŞTİ’

“Biliyorsunuz 2019 yılında Küçükçobanlı’ya 750 konut, 2020 yılında da Gökçe mahallesine 225 konut yapılacağı söylendi ve konutların kuraları çekilmişti. Şu ana kadar başlanmadı, çivi bile çakmadılar.  Şimdi 191 konutu da bu projelere eklediler ve ilk projeyle birleştirdiler” diyerek sözlerine devam eden Başkan Görgöz, “Saray iktidarı, seçim öncesi halkımız üzerinde algı yaratmaya yönelik açıklamalar yapıyor. Ancak vatandaşlar inanmıyor, güvenmiyor. Nasıl güven duysun ki? Siz verdiğiniz hiç bir sözü yerine getirmemişsiniz. Sorun burada! 3 yıl önce kurası çekilen yerlerin henüz temelleri bile atılmamış, siz 500 bin konuttan söz ediyorsunuz” dedi.

‘BİZ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN YAPILMASINI İSTİYORUZ’

Son olarak kentsel dönüşüm konusu üzerine görüşlerini belirten Görgöz, “Bildiğiniz üzere, beceriksiz AKP İktidarı ve TOKİ, 2013’den bu yana Afyon’da yapılacak olan Kentsel Dönüşüm projesini gerçekleştiremedi. Çünkü amaçları Kentsel Dönüşüm değil Rantsal Dönüşümdü! Biz buna müsaade etmedik. Basımızda zaman zaman Kentsel Dönüşüme CHP’nin engel olduğu gibi açıklamalar yer alıyor. Evet CHP olarak biz, iktidarın ve TOKİ’nin vatandaşın malına çökme planına engel olduk. Vatandaşımızın da hayır duasını alıyoruz. Bundan dolayı da vicdanımız çok rahat. Biz Kentsel Dönüşümün yapılmasını istiyoruz. İktidarın sözcüleri; siz boş yere gevezelik etmeyin de önce dönüşüm yapılacak mahalleleri imara açın. Sonra da Afyon’un yerli müteahhitleri hak sahipleriyle görüşerek konutları yapsınlar ve vatandaşlarımız da ev sahibi olsun. TOKİ’ye kimse güvenmiyor ve istemiyor. Yapamayacaklar biliyoruz, görüyoruz. İnşallah CHP’nin iktidarında, sosyal belediyecilik anlayışıyla biz yapacağız” diyerek konuşmasını noktaladı. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM