• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Afyon için çok daha  fazlasını yapmalıyız’

‘Afyon için çok daha fazlasını yapmalıyız’

Gazeteciler Cemiyeti’nin kendisini ziyaretinde yürütülen hizmetler konusunda geniş bir değerlendirme yapan AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş: “Ülkeyi bir taradığımızda, diğer üniversitelere bir baktığımızda Afyon için Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak bazı katma değerler sağladığımızı düşünüyorum. Ama yeter mi yetmez. Daha fazlasını yapmalıyız.

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti, yeniden kente atanan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt’a İsmail Akar, Hakan Dilek, Faruk Kılınç ve Ömer Elçi eşlik etti.

Ziyarette konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt “Afyon Gazeteciler Cemiyeti olarak tüm basın camiası adına biz yeni dönemde size başarılı çalışmalar diliyoruz. Yeniden atamanız gerçekleşti. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitemizde inşallah bundan sonrada daha önceki başarılı çalışmalarınızın devam edeceğine inanıyoruz. Basın camiası ile olan dayanışmamızın işbirliğimizin bundan sonrada yeni dönemde de artarak devam edeceğine inanıyoruz. Bu inancımızla birlikte başarılarınızın devamını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

YAPILACAK GÜZEL İŞLER ÜLKEYE ÖRNEK OLACAKTIR

AFSÜ Rektörü Okumuş ise cemiyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Okumuş, “Sayın YÖK başkanımızın talebi, Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile inşallah ikinci dönemde tekrar burada devam etmemiz yönünde bir durum ortaya çıktı. Önce rabbim utandırmasın ve bize güç kuvvet versin diyorum. Daha acaba rahat mı oluruz diye düşünürken baktık ki hiç öyle değil. Eski tecrübemizin üzerine geçmişin üzerine mevcut işler artı yeni işlerinde eklenmesi tecrübeli olarak biraz daha büyük işler yapmak, daha çok çalışmak daha çok vakit ayırmak Afyonkarahisar’a daha çok hizmet etmek inşallah bu dönemde de nasip olsun. Ben samimi olarak şunu söylüyorum. Şehir örneği olarak ele aldığımızda Afyon, tüm kurumları ile işbirliği yapmak, el birliği yapmak herkesin faydasına ve ilin faydasına olacaktır diye düşünüyorum ve burada yapılacak güzel işler ülkeye örnek olacaktır. Ülkenin hem eğitim açısından hem sağlık hizmetleri açısından hem ekonomisi açısından çok daha faydası olacaktır ve gelişmesine katkısı olacaktır” diye konuştu.

OKUMUŞ: 4 YIL SONRADA AFYON’DA KALACAĞIM

“Ülkeyi bir taradığımızda, diğer üniversitelere bir baktığımızda Afyon için Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak bazı katma değerler sağladığımızı düşünüyorum” diyen Rektör Okumuş, “Ama yeter mi yetmez. Daha fazlasını yapmalıyız. Mevcutlarla yetinmememiz gerekiyor. İnşallah bundan sonraki dönemde sizlerin desteğiyle ben Afyonlu oldum demiyorum ama baştan beri Afyonluydum aslında. 4 yıl sonra ne yaparım diye düşünüyorum, Afyon’da kalacağız gibi geliyor. Hem ildeki sanayicisinden, işadamından memurundan gazetecisinden bürokratından artıok herkesle bir samimiyetimiz oluştu. İli de artık köşe bucak tanıdım. İlin hoş bir samimiyeti var. İl bir şeyler yapalım biz size destek olalım siz bize destek olun diyor. Projeler geliştirelim. Biz bu samimiyeti de görünce bize artık çalışmak düşüyor. Yeni projelerle bizden sonraki geleceklerin önünü açalım” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

AGZ YÖNETİMİNDEN TÜRSAB’A ZİYARET

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (AGC) Sezer Küçükkurt, yönetim kurulu Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) Afyonkarahisar’da bulunan bölge başkanlığı oldu. Burada TÜRSAB Bölge Temsilcisi Bilal Şenel ve seyahat acentelerinin yetkilileri ile bir araya gelen Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri karşılıklı görüş alıverişinde bulundular.

Yurdanur Mergen

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM