• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘YHT projesi ne zaman bitecek?’

‘YHT projesi ne zaman bitecek?’

Ankara-Afyonkarahisar arasını 1 saate indireceği vaadiyle temeli atılan Yüksek Hızlı Tren projesinin 9 yıldır yarısının bile tamamlanamadığını vurgulayan CHP Milletvekili Köksal, TBMM’de sordu: ‘YHT projesi ne zaman bitecek?’

 

 

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu’nda yıllardır bitmek bilmeyen Yüksek Hızlı Tren Projesi ile kurumaya terk edilen Eber Gölü’nde yaşanan sorunları gündeme getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yine Afyonkarahisarlıların sesi oldu.

Ankara-Afyonkarahisar-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin temelinin Eylül 2013’te atıldığını hatırlatan Milletvekili Köksal, “Projenin 2015’te biteceği söylendi, bitmedi; 2018 yılında açılacağı belirtildi, açılmadı; 2013’ten bu yana dokuz yılı geçti, projenin yarısı bile tamamlanmadı. Şimdi ‘2025 yılında bitecek’ diye hâlâ vaat veriyor AKP ama görüyoruz ki yıllardır yolun, bu projenin yarısını bile tamamlayamayan bir iktidarla karşı karşıyayız. Biz biliyoruz ki AKP’nin yarısını bile tamamlayamadığı bu projeyi tamamlayacak olan ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerimi yüksek hızlı trene kavuşturacak olan Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıdır. Tıpkı cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi yurdumuzu demir ağlarla öreceğiz, hizmet edeceğiz; parayı çarçur etmeden yandaşlara değil vatandaşlara kullanacağız.” dedi.

EBER GÖLÜNÜ PEŞKEŞ ÇEKENLERE YAZIKLAR OLSUN..!

Altın değerindeki Eber Gölü’nün peşkeş çekildiğini kaydeden Köksal, “Eber Gölü, Çay, Sultandağı, Bolvadin ilçelerimizin sınırlarında bulunan, bölgeye hayat veren, binlerce canlıya ev sahipliği yapan, geçmişten bugüne birçok hemşehrimizin ekmeğini kazandığı eşsiz bir göldür. Önce gölün altından âdeta hazine değerinde olan torfu çıkardılar, ardından göl yangınlarla sarsıldı, içindeki birçok canlı diri diri yandı. Sık sık çıkan göl yangınlarına karşı defalarca Türkiye Büyük Millet Meclisinde ve gölün bulunduğu yerde AKP’ye çağrıda bulunduk ancak bu çağrılarımıza karşı duyarsız kalındı; hâlâ göl yangınlara maruz kalıyor. Bir yandan torf çıkarılan bir yandan yangınlarla sarsılan göl, kuruyor. Göl küçüldü, sular çekildi ama AKP hâlâ görmezden ve duymazdan geliyor. Gölün şu durumuna bakıp da insanın vicdanı sızlamıyorsa zaten söylenecek bir şey yoktur. Eber Gölü’nü bu hâle getirenlere, yangınlara duyarsız kalanlara, gölü peşkeş çekenlere yazıklar olsun”ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM