• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kuran-ı Kerim yakılması olayına tepki için meydanda toplandılar

Kuran-ı Kerim yakılması olayına tepki için meydanda toplandılar

İsveç’in başkenti Stockholm şehrinde Türkiye büyükelçiliği önünde yakılan Kuran-ı Kerim büyük tepkilere neden olmuştu. Bu yapılan provokasyon eylemine Afyonkarahisar Kent Meydanı’nda toplanan Afyonkarahisarlılar tepki gösterirken,  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ramazan Sami Çınar konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada “İnsanlık tarihi boyunca karanlığın temsilcisi olan cahiller sürüsü hep olmuştur. Ancak onlar hiçbir zaman muvaffak olamamıştır. Şüphesiz olamayacaklardır da. Karanlığın ve cehaletin panzehiri de hiç şüphesiz insanlığı aydınlığa çıkaran yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’dir” ifadelerine yer verildi. Kent meydanında gerçekleştirilen programa AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, birçok kurum müdürü, yetkililer ve vatandaşlar katıldı.  TÜGVA Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ramazan Sami Çınar yaptığı açıklamada, “Allah’a iman eden kullar olarak her şeyden önce bilinmesini isteriz ki asla ve katiyen yüce kitabımız, en büyük kutsalımız olan Kuran’ı Kerim’e yapılacak hiçbir edepsizliğe karşı sessiz kalmayacağız” ifadelerini kullandı.

‘SİZ, İSLAMIN KUŞATICI VE KUCAKLAYICI GÜCÜNDEN KORKUYORSUNUZ’

Çınar konuşmasında, “Toplumsal yaşamın gereği olarak herkesin ve her kurumun özgürlük alanını belirtirken, ötekinin hukukunu koruma zaruriyeti vardır. Ancak gelin görün ki kendisini sözde demokrasi ve özgürlük havarisi olarak gören Avrupa ülkeleri, Müslümanlara karşı yapılan saldırılarda hiçbir hassasiyet gözetmemektedir. Aslında biz sizin neden rahatsız olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Endülüs’te İslam’ın ve Müslümanların kıtanıza getirdiği aydınlık ve saadet sizi korkutuyor. Siz, İslam’ın kuşatıcı ve kucaklayıcı gücünden korkuyorsunuz. İyiliğin ve merhametin öncüsü olan, adil olmayı emreden İslam’ın adaleti sizin terazinizin dengesini bozduğu için ürküyorsunuz. Biz sizin kimlerin mirasçısı olduğunuzu, açık denizlerde savaştan kaçan göçmenlerin çoluk, çocuk, yaşlı demeden batırdığınız botları biliyoruz” dedi.

‘BÜTÜN DÜNYA’NIN NASIL ÜÇ MAYMUNU OYNADIĞINI GÖRÜYORUZ’

Çınar sözlerine şu şekilde devam etti: “Allah’ın ipine sıkı sıkı sarılan inanmışları yoldan çeviremeyenlerin provokasyonları her gün başka bir şekilde tezahür ediyor. Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kuran’ı Kerim yakılmasına izin verilmesini de bu provokasyonların bir parçası olarak görüyoruz. Kutsal olana saldırmanın hiçbir şekilde düşünce ve ifade özgürlüğü kisvesiyle örtülmeyeceğini, aksine bunun bir nefret suçu olduğunu biliyoruz. Ancak her nedense Müslümanların kutsalı söz konusu olduğunda bütün dünyanın, bilhassa batının nasıl üç maymunu oynadığını da görüyoruz.”

‘İSVEÇLİ YETKİLİLER BU OLAYA DA SESSİZ KALMIŞLARDIR’

“İsveç’in Müslümanlara ve ülkemize karşı düşmanca tutumu bununla da sınırlı değildir. Son zamanlarda benzer şekilde başka hadiseler de yaşanmıştır. Bir takım terör örgütlerinin hücresine dönüşen Stockholm’de sayın Cumhurbaşkanımıza karşı haddi aşan eylemler gerçekleştirilmiş ve İsveçli yetkililer bu olaya da akıl almaz bir şekilde sessiz kalmışlardır.” Buğra Avşar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM