• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘AFRAY’ın temeli  yakında atılacak’

‘AFRAY’ın temeli yakında atılacak’

Bakan Karaismailoğlu, ziyaret ettiği Afyon Belediyesi’nde, hızlı tren projesi kapsamına alınanAFRAY’la ilgili konuştu: Hiçbir problem yok. İnşallah yakın zamanda temel atacağız. Çalışmalar başladı. Hızlı tren kapsamına almıştık biliyorsunuz. Kısa zamanda Afyonkarahisar’a büyük bir hizmet olarak, şehir içi trafiğini rahatlatacak bir proje olarak uygulamaya geçireceğiz.”

 Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Şuhut yolu için geldiği Afyonkarahisar’da Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret etti. Başkan Zeybek’in seçim vaatlerinden, şehrin en büyük ulaşım projesi AFRAY konusunda herhangi bir sıkıntının olmadığı belirten Karaismailoğlu, temel için “Yakında” dedi. Proje Afyon KocatepeÜniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampüsü’nde öğrenim gören öğrencilerin şehirle olan bağlantısını sağlayacak. Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada verilen bilgileri şöyle: “Ulaşım konusunda şehre çığır atlatacak dev proje AFRAY’da çalışmalar başladı. Projede belirlenen banliyö hatlarının Afyonkarahisar kısmında temel atımı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.Hem üniversite öğrencilerinin hem de vatandaşların şehir merkezine ulaşımı hızlanacak. Trafik sorunlarını da ortadan kaldıracak proje için merak edilen sorular yanıt buldu.”

‘YAKIN ZAMANDA TEMEL ATACAĞIZ’

Konuya ilişkin açıklamasında “Kısa zamanda temelini atacağız” diyen Bakan Karaismailoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin en büyük projelerinden birisi hızlı tren projesi, Afyon’dan geçiyor. Afyon büyüyecek, Türkiye büyüyecek. Vatandaşımızın hayatı kolaylaşacak o yüzden durmak yok yola devam diyoruz. AFRAY’da hiçbir problem yok. İnşallah yakın zamanda temel atacağız. Çalışmalar başladı. Hızlı tren kapsamına almıştık biliyorsunuz. Kısa zamanda Afyonkarahisar’a büyük bir hizmet olarak, şehir içi trafiğini rahatlatacak bir proje olarak uygulamaya geçireceğiz.” Haber Merkezi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM