• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Olgun, ilçelerin sorunları üzerine istişareler yapıyor

Olgun, ilçelerin sorunları üzerine istişareler yapıyor

Bazı ilçelerdeki partililerle termal bir otelde düzenlenen iftarda bir araya gelen İyi Parti milletvekili aday adayı Hakan Şeref Olgun: “İlçelerimizin öncelikli ihtiyaçları ve seçim sonrası çalışma planlarımız üzerine istişarelerde bulunduk.” Olgun, dün bir açıklama yaparak, neden telefonla oy istemediğinin gerekçelerini de açıkladı.

 

 İYİ Partimilletvekili aday adayı Avukat Hakan Şeref Olgun, seçim sonrası çalışma planları ve ilçelerin öncelikli ihtiyaçları hususunda değerlendirmelerde bulunmak üzere ilçe teşkilatları ve parti üyeleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.İYİ Parti Afyonkarahisar milletvekili aday adayı Avukat Hakan Şeref Olgun seçimler öncesi çalışmalarına devam ederken, vatandaşlarla da buluşmaya devam ediyor.

TEŞKİLATLAR TARAFINDAN İLGİYLE KARŞILANDI

Önceki akşamtermal bir oteldedüzenlediği iftar yemeğinde partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen milletvekili aday adayı Olgun,ilçe teşkilatları ve üyelertarafından ilgiyle karşılandı. Misafirlerle 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler ve gündeme ilişkin istişarelerde bulunan Olgun, tek tek davetlilerle ilgilendi ve onlarla sohbet etti. Yemeğin ardından konuşan Olgun, “İscehisar, İhsaniye, Çobanlar, Bayat, Sinanpaşa ve Şuhut ilçe teşkilatlarımız ve üyelerimizin katıldığı iftar yemeği organizasyonumuzda; ilçelerimizin öncelikli ihtiyaçları ve seçim sonrası çalışma planlarımız üzerine istişarelerde bulunduk. Bu mübarek günde de dualarımız milletimizin üzerine olsun İnşallah” ifadelerine yer verdi.

OLGUN’DAN ‘TELEFON EDEREK OY İSTEMEK’ AÇIKLAMASI

Öte yandan, dün bir basın açıklaması yapan İYİ Parti milletvekili aday adayı Avukat Hakan Şeref Olgun telefon yoluyla neden oy istemediğini açıkladı. Olgun’un açıklamasından öne çıkan satırbaşları şöyle:  “Telefon ederek oy istemek, bir avukat ve hukuk insanı olarak bana göre etik ve yasal bir yöntem değildir. Bu yöntem, insanların özel hayatlarına ve kişisel tercihlerine saygısızlıktır. Bu durum insanları rahatsız etmeye, taciz etmeye ve baskı altına almaya yol açar ki bizler halihazırda baskıcı, kişisel tercihlere ve halkın iradesine müdahale eden sistemlere karşı duruşumuzla bu yola çıkmış bulunmaktayız. Ayrıca, insanların telefon numaralarını izinsiz olarak kullanmak ve paylaşmak da gizlilik haklarını ihlal etmek anlamına gelir.

‘SEÇİM PROPAGANDASI YAPMAK İÇİN TELEFON KULLANMAK YASAKTIR’

Telefon ederek oy istemek, bir seçim propagandasıdır ve Türkiye’de seçim kanunlarına göre seçim propagandası yapmak için telefon kullanmak yasaktır. Bu kanun; seçim kurullarının izni olmadan ve/veya seçmen listelerine, uygun olmayan şekilde telefon ederek oy isteyenleri cezai yaptırımlara maruz bırakır.  Bu nedenlerle telefon ederek oy isteme hareketini yapmadım, yapmayacağım. Seçim kampanyamda daha saygın ve etkili yöntemler kullandım ve kullanacağım. Bu güne dek yapmış olduğum icraatlarımı ve göreve geldiğimde yapacağım icraat planlarımı, etik kurallar çerçevesinde paylaşmaktayım. Detaylı bilgi almak için şahsıma, ekibime ve teşkilatımıza ulaşan üyelerimize de izahat vermekteyiz.  Ayrıca, bu güne kadar yönetimlerin baskıcı tavırlarından milletçe usandığımızı da belirtmek isterim. Ben baskıcı her türlü harekete karşıyım ve bunu göstermek için de bu yöntemi tercih etmedim. Sizlerden de bu konuda destek bekliyorum. Egemenlik de, irade de hemşehrilerimdedir ve ben hemşehrilerimin kişisel iradesine sonuna kadar güveniyor, saygı duyuyorum.” Haber Merkezi

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM