• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vatandaşların en rahat ulaştıkları kişiler muhtarlarımızdır

Vatandaşların en rahat ulaştıkları kişiler muhtarlarımızdır

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Teşkilat Başkanı Erhan Akpınar, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Ayva ve İlyas Dikici ile birlikte Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur’u ziyaret ederek 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik etti

Ziyaretleri için teşekkür eden Uygur, pandemi sürecinde milletimizin ihtiyaçlarını giderebilmek için canla başla çalıştıklarını söyledi. Uygur ; “Gücünü halktan alan muhtarların sadece yönetici değil, aynı zamanda mahallenin büyüğü, ağabeyi, ablasıdır. Bizim demokrasi geleneğimizde muhtarlar, mahallenin büyüğü, danışılanı ve sorun çözenidir. Muhtarlar, demokrasinin temel taşıdır. Hatta bir yönüyle muhtarlar, doğrudan demokrasi örneği verilen bir seçimle göreve gelir. Mahallede kendini tanıtan ve seçmenini ikna eden, muhtar olarak mahallenin yönetici konumuna seçilir” dedi.

MUHTARLARIMIZ DEMOKRASİNİN KILCAL DAMARLARIDIR

Arslan ise muhtarlığın mesai kavramı olmadan çalışma gerektiren bir faaliyet olduğunu belirterek çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.  Arslan; “Muhtarlar sadece dinleyen değil, sorunlarını paylaşan vatandaşların dertlerine çare olan kişilerdir. Vatandaşların en rahat ulaştıkları kişiler muhtarlarımızdır. Bu sebeple muhtarlarımız demokrasinin kılcal damarlarıdır. Gücünü doğrudan halktan alarak vatandaş merkezli hizmetlerde bulunan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Arslan Necmettin Erbakan’a ait Davam kitabını hediye etti.

İTFAİYECİLERİMİZE GEREKEN DEĞER VERİLMELİDİR

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Ayva ve Hamza Gümüşkanat ile birlikte daha sonra Afyonkarahisar Belediyesi   İtfaiye Müdürü Cem Kasapoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kasapoğlu, itfaiyeciliğin bir meslek olarak kabul edilmediğini ve yıpranma bedelinin doğru hesaplanmadığını dile getirdi. Kasapoğlu; “ Afyon’da çıkan yangınlara daha kısa sürede müdahale edebilmek için ikinci bir birim kurmaya çalışıyoruz ve ‘gönüllü itfaiyecilik’ konusunda çalışmalar yapıyoruz. İtfaiyeciliğin meslek olarak kabul edilmesi gerektiğinin altını çizen Arslan, başkasının malı için kendi canlarını riske atan itfaiyecilerimize gereken değer verilmelidir. Yıpranma payları hakkaniyet çerçevesinde değerlendirilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM