• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Küçük sorunları bir kenara bırakıp kazanalım paydasında buluşmalıyız

Küçük sorunları bir kenara bırakıp kazanalım paydasında buluşmalıyız

 

Güne İhsaniye ilçesinde başlayan Vali Gökmen Çiçek, köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantı yaparak programına başladı. Vali Gökmen Çiçek, hem muhtarları dinledi hem de beklentilerini dile getirdi.

Vali Gökmen Çiçek’e ziyaretlerinde Vali Yardımcıları Dr. Mehmet Boztepe, Nurullah Kaya ile İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban da eşlik etti.

BU BÖLGE KAPADOKYA’DAN ÇOK DAHA GÜZEL

İhsaniye ilçemizin her bir toprağında ayrı bir güzellik var diyerek konuşmasına başlayan Vali Gökmen Çiçek: “ İhsaniye ilçemizin her bir caddesinde ayrı bir tarih ve hikâye var. İhsaniye ilçemiz için her birlikte seferber olmalıyız.  Hiçbir mazeret üretmeden böylesi doğal güzelliğe sahip ilçemizin her bir sokağını canlandırmamız gerek. Biz İGM Başkanı ile beraber İhsaniye’ye torpil yapıyorsunuz eleştirileri ile karşılaşıyoruz. Bu bölgeye çok yatırım yapılıyor diyerek eleştiriliyoruz. Biz İhsaniye için zaman kaybediyoruz. Biran evvel elbirliğiyle hareket etmeli, ilçe genelinde birlik ve bütünlüğü sağlamalı ve bu ilçemizi turizme kazandırmalıyız. Bu bölge Kapadokya’dan çok daha güzel. İhsaniye’de birlik ve beraberliği, ilçe için ortak hareket etme düşüncesini benimsemeli ve İhsaniye’yi Frig Vadisini herkesin görmesini sağlamalıyız” dedi.

BU BÖLGEYİ CANLANDIRMAMIZ GEREKİYOR

İhsaniye kazanmalı paydasında buluşulması gerektiğine dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Bölgeye gelen herkes bu coğrafyaya hayran kalıyor. Bu bölge için yeni hikâyeler, tanıtıcı yeni sloganlar üretmeli ve Frig Vadisini herkesin ilgi odağı yapmalıyız. Bu bölgeye hep proje yapılmış ama bir süre sonra o heyecan kalmamış, küskünlükler oluşmuş. Bunu yapmayalım. Bu bölgeyi canlandırmamız gerekiyor. Emre Gölü Frig Medeniyet Bahçesi projemiz hızla devam ediyor, Ayazini Karşılama Merkezi projemiz devam ediyor, balon uçuşları başlayacak bu bölgeye ziyaretçi sayısı artacak. Artık küçük sorunları bir kenara bırakıp İhsaniye kazansın paydasında buluşmalıyız. Muhtarından, belediye başkanına, kaymakamımıza hep birlikte bir sinerji yakalayıp, ilçemizi nasıl geliştirebiliriz, turizm alanında ne yapabiliriz buna kafa yormalıyız” diye konuştu.  Vali Gökmen Çiçek konuşmasının ardından muhtarlara sırasıyla söz vererek sıkıntılarını ve taleplerini dinledi.

İLÇENİN GENEL DURUMU HAKKINDA BİLGİ ALDI

Ardından İhsaniye Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Kaymakam Semih Doğanoğlu’nu makamında ziyaret etti.  Pandemi süreci ve ilçede yürütülen çalışmalar konusunda istişarelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek daha sonra İhsaniye Belediye Başkanlığına geçti. Vali Çiçek ziyaretinde İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen’den ilçenin genel durumu, görev süresince yaptığı çalışmalar ve planladığı projelerine ilişkin bilgiler aldı.

SİYEZ BUĞDAYI İŞLEME TESİSİNİ İNCELEDİ

“Frigya Siyez Buğdayı Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında açılan Siyez Buğdayı İşlem Tesisinde de incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, buğday türlerinin atası olarak bilinen şifa kaynağı Siyez buğdayının kabuk soyma ve işlenmesi aşamaları hakkında yetkililerden detaylı bilgiler aldı.

 

 

HAŞHAŞTAN ELDE EDİLEN ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

Vali Gökmen Çiçek’in bir diğer ziyareti şehrimizin simgesi meşhur Haşhaş’ı kullanarak çeşitli gıda ürünleri üreten Gelincik Haşhaş ve Çikolata Ürünleri firmasına oldu. Tesiste incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, haşhaşın ezme, krema ve çikolataya dönüşme aşamaları hakkında bilgiler aldı.

JANDARMA’YI DENETLEDİ

Gazlıgöl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, inceleme ve denetlemelerde bulundu. Vali Çiçek, görevli personelden güvenlik ve asayiş konularında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak, personele görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diledi.

GAZLIGÖL BELDESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Belde ziyaretleri de yapan Vali Gökmen Çiçek bu kapsamda Gazlıgöl Belediye Başkanı Mehmet Kırkpınar’ı makamında ziyaret etti. Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Kırkpınar’dan beldenin genel yapısı, termal tesisler, tesislerde pandemiye yönelik alınan tedbirler hakkında ayrıntılı bilgiler aldı. Daha sonra belediyenin işlettiği İçme Hamamı’nı inceledi.

TERMAL TESİSLERİ İNCELEDİ

Termal denilince akla ilk gelen yerlerden olan Gazlıgöl Beldesi ziyaretinde termal tesislerde incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, bu kapsamda Özgül Termal’i ziyaret ederek, pandemsi süreci, Covid-19’a karşı alınan önlemler, ziyaretçi sayısı ve termal turizm alanında beklentilere ilişkin görüş aldı.

YAYLABAĞI HAKKINDA BİLGİ ALDI

Son olarak Yaylabağı Belde Belediye Başkanı Niyazi Akgedik’i makamında ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Başkan Akgedik’ten beldede yürütülen çalışmalar, ekonomik ve sosyal yönden genel yapısı ve termal turizm potansiyeli konusunda bilgiler aldı. YURDANUR MERGEN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM