• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türk milleti 97 yıl önce hilalin bahtını açtı”

Türk milleti 97 yıl önce hilalin bahtını açtı”

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. yıldönümünü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Türk milleti 97 yıl önce hilalin bahtını açmış, geleceğin kapısını aralamış, vatanın kara talihini aydınlatmıştır” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. yıldönümünü kutlamanın heyecanını yaşadıklarını belirterek” Cumhuriyet, istiklal uğruna fedakarca çırpınarak kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayan, var olma azmi ile bağımsız yaşama isteğinin tacı, milli iradenin muhteşem eseri ve zulme meydan okuyan, zalime rest çeken ve hain hesaplara namus mücadelesinin rehberliğiyle karşı koyan kahraman bir neslin emanetidir. “ dedi.

“Cumhuriyet  en büyük mirasdır”

Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değeri olduğunu kaydeden Taytak” İşte bu değer bizleri ulusal bir devletin onurlu özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. Türk milleti 97 yıl önce hilalin bahtını açmış, geleceğin kapısını aralamış, vatanın kara talihini aydınlatmıştır. Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Yüce Atatürk’ün ifade ettiği gibi: ‘Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir’.  Atatürk bu sözüyle, Türk ulusuna yakışan yönetimin Cumhuriyet olduğunu belirtmiştir. Yüce Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum”  ifadelerine yer verdi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM