• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Cumhuriyet Milletin kanıyla Canıyla ilan edildi”

“Cumhuriyet Milletin kanıyla Canıyla ilan edildi”

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türk milleti olarak şanlı tarihimizin önemli bir dönüm noktasının, Cumhuriyetin ilanının 97’inci sene-i devriyesinin kutlandığını belirtti.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven “Cumhuriyetin ilanının yıl dönümü vesilesiyle, asırlardır aziz vatan topraklarının müdafaası için kan döken, can veren kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti, hürriyetinden ve onurundan taviz vermek yerine ölmeyi yeğleyen bir milletin şahlanışının, yeniden doğuşunun nişanesidir. “

Cumhuriyet milletin kanıyla Canıyla ilan edildi

Yurdunuseven”Tarih boyunca hiçbir zaman iradesine uzatılan, hürriyetine uzatılan ele müsaade etmeyerek gövdesini siper etmiş, Merhum Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde           “Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın…” haykırışına yek vücut olup kendi kaderi üzerine hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla, canıyla ilan etmiştir.15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. 15 Temmuzda da iradesine uzanan elleri canı pahasına kıran milletimiz, destansı bir duruş sergileyerek, demokrasi tarihine geçmiş ve Cumhuriyetimizin demokratik niteliğini perçinlemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere, canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum.” Dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM