• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Fransa’ya Mısırlıoğlu’ndan sert tepki”

“Fransa’ya Mısırlıoğlu’ndan sert tepki”

 

Fransa’da başta Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron olmak üzere Fransız yetkililerin Hazreti Muhammed’i hedef alan karikatürleri savunmaları ve İslam karşıtı açıklamalarına Afyonkarahisar İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mustafa Mısırlıoğlu sert sözlerle yüklenirken hükümetin yanında olduklarını söyledi.

Afyonkarahisar İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mustafa Mısırlıoğlu Hisar Gazetesini ziyaret etti. Ziyarette Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron olmak üzere Fransız yetkililerin Hazreti Muhammed’i hedef alan karikatürleri savunmaları ve İslam karşıtı açıklamalarına tepki gösterdi. Mısırlıoğlu ülke ve dinine yönelik olan saldırıların karşısında olduklarını söyledi. Mısırlıoğlu “Fransa’nın Cumhurbaşkanı ve yönetimi son günlerde iki de bir, çok hadsiz ve küstah açıklamalarda bulunuyor ve Fransa’nın hareketleri de hiç de iyiye işaret değil. Macron’un Cumhurbaşkanına ve Fransız yekililerin dinimiz islamı hedef alan alaycı hareket ve açıklamaların yanında daha da ileriye giderek karikatürleştirmek ve bu denli iğrençleşmek kesinlikle karşı olduğumuz durumdur, böyle saldırıların sonuna kadar karşısındayız” dedi.

“Hükümetimizin yanındayız”

Yapılan saldırıları kınayan Mısırlıoğlu hükümetin ve devletin yanında olduklarını söyledi. Mısırlıoğlu “Konu devlet ve millet. Fransa’nın yabancı düşmanlığı, ırkçılığına ve İslam karşıtlığı kabullenemeyeceğimiz bir durumdur. İnsandan ve adaletten korkan Macron haddini aşan açıklamalar ve desteklerde bulunuyor. Böyle bir durumda, ülkemize ve dinimize karşı olan saldırılarda, hükümetimizin yanındayız. Bilmeliler ki biz Türk Milletiyiz ve Türk milleti tek yumruk olmayı iyi bilir” ifadelerini kullandı.  HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM