• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Doğal yapı bozulmadan 52 bin metrekare alan üzerine park yapılıyor

Doğal yapı bozulmadan 52 bin metrekare alan üzerine park yapılıyor

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte Ataköy mahallesini ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, çalışmaları süren parkta incelemelerde bulundu. Mahalle Muhtarlığını da ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Muhtar Muharrem Özdemir’den mahalle hakkında bilgiler aldı.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Ataköy Mahallesi’nde son aşamaya gelen parkta incelemelerde bulundu. Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ataköy Mahallesi’ne muhteşem bir park kazandırıyor.

Parka hayran kaldığını belirten Vali Gökmen Çiçek: “Afyonkarahisar Belediyesi Ataköy Mahallemize 52 bin metrekare alan üzerine muazzam bir park inşa etmiş. Ben hayran oldum. İl Valisi olarak böyle bir mahallede böylesine güzel bir park olduğu için öyle mutluyum ki. Bir an önce bittiğini görüp bu parkta yürüyüş yapmak isterim. Başkan Zeybek’e sonsuz teşekkür ediyorum. Muhtarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten harika bir yer. Afyonkarahisar Belediyesinin birçok hizmetini gördüm ama burada ki proje çok hoşuma gitti. 52 bin metrekare alan üzerine çok güzel bir park yapılmış. Doğal yapısı bozulmamış. Peyzaj çalışması çok güzel. Avrupa’da parklar vardır. İnsanlar içerisinde rahat yürür. Öyle bir park olmuş. Vali olarak mahallemde böyle bir parkın olmasından o kadar mutluyum ki, kendi kendime biran önce bittiğini göreyim, yürüyüş yapayım, spor yapayım diyorum. Parkın yapımında emeği geçen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

36 BİN METREKARE YEŞİL ALANA SAHİP OLACAK

52 bin 400 metrekare alan üzerine kurulu parkla ilgili bilgiler veren Başkan Zeybek, 36 bin metrekare yeşil alana sahip olacak parkta basketbol sahasından (288 m2), futbol sahasına, çocuk oyun guruplarından açık hava spor alanlarına kadar her şey düşünüldüğünü söyledi. Şehrin tüm mahallelerinde uygun bulunan arazilere bu tür parkları yapmayı hedeflediklerini kaydeden Başkanımız Zeybek, “Parkımızda küçük dokunuşlar kaldı. Spor aletlerini yerleştikten sonra Ataköy Mahallemiz ve vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Güzel bir park oluşturduğumuzdan şüphemiz yok. Ataköy bizim kendimizden farklı görmediğimiz bir yer. Buraya ne yapsak azdır. Fazlasıyla hak ediyorlar. Uygun bulduğumuz alanlarda Afyon’u yeşile doyuracağız” dedi.  Ataköy Mahalle Muhtarı Muharrem Özdemir ise parkın yapılmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Ataköy halkı olarak Vali ve Belediye Başkanı’na sahip çıkmaları gerektiğine dikkat çeken Muhtar Özdemir, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM