• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İşsizlik ve geçim sıkıntısı pandemiden daha hızlı yayılıyor

İşsizlik ve geçim sıkıntısı pandemiden daha hızlı yayılıyor

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.  Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan;  Bazı okullar bu hafta, bazıları da önümüzdeki haftalarda sınavları yapacaklar. Uzaktan eğitim ile dersleri çoğu öğrenci takip etti.”

Arslan; “Ancak evinde internet bağlantısı olmayan, cep telefonunda yeteri kadar interneti olmayan, yani bu dersleri uzaktan takip edemeyen öğrenciler de var. Şimdi bu öğrenci sınavda ne yapacak? Hiçbir şey. Bu çocukların hayalleri kararmış, gelecek umutları yok olmuştur. Acaba Sayın Milli Eğitim Bakanı bu çocukların vebalini omuzlarında his ediyor mu ?”

“Bugün pandemi ile mücadele ettiğimizden daha fazla işsizlik ve geçim sıkıntısı ile mücadele etmemiz gerekmektedir” diyerek sözlerini sürdüren Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Çünkü işsizlik ve geçim sıkıntısı virüsten daha hızlı yayılmaktadır. Virüse yakalanan insanımız 14 günde kurtulmakta iken, geçim sıkıntısı başladığında ne zaman biteceği belirsizdir. Esnafımız evine ekmek götürmekte zorlanmakta, işçimiz ay sonunu getirememektedir. Hayat pahalılığı karşısında maaşlar erimektedir” dedi.

ESNEK ÇALIŞMA TEKLİFİ GERİ ÇEKİLMELİDİR

Gelinen noktada işçinin tek tesellisi kıdem tazminatı ve emekliliktir. Teklif edilen torba yasa içerisinde 25 yaş altı ve 50 yaş üzeri insanlara, esnek çalışma getirilerek kıdem tazminatı ve emeklilik hakları ellerinden alınmaktadır. Yapılan bu teklif derhal geri çekilmeli, işçilerimizin geleceğe umutla bakabilmesinin yolu açılmalıdır.   Esnafımızın, işçimizin ve emeklimizin yüzünün güldüğü, geleceğe umutla bakabildiği Yaşanabilir Bir Türkiye ümidiyle hepinize teşekkür ediyor, hayırlı günler diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM