• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Karabağ, Ebabillerin dünya tarihinde kazandığı ikinci zaferdir”

“Karabağ, Ebabillerin dünya tarihinde kazandığı ikinci zaferdir”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Azerbaycan-Ermenistan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde yapılan ateşkese ilişkin bir açıklama yaptı. Uluçay “Karabağ, ebabillerin dünya tarihinde kazandığı ikinci zaferdir” dedi.

29 YILLIK HASRET SONA ERDİ

Uluçay açıklamasında “1991 yılında başlayan işgal sürecinde annelerinin kucaklarındaöz topraklarını terk etmek zorunda kalan çocuklar tankların üstünde geri döndü ve bugün işgal edilmiş öz topraklarını geri aldılar. Böylelikle 29 yıllık hasret de sona ermiş oldu. Ermenistan’ın işgali altındaki Ağdam ilinin 20 Kasım’a kadar,Kelbecer 15 Kasım, Laçın ise 1 Aralık’a kadar Azerbaycan’a teslim edilecek. Türkiye olarak zorlu mücadelede verdiğimiz desteğibölgedeki tüm ekonomik bağlantılar ve ulaştırma bağlantılarının yeniden kurulmasında da vereceğiz” dedi.

“TURAN’A KAPI AÇILDI”

“Azerbaycan’ın batı illeri ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti arasındaki ulaşım koridoru da açılacak” diyen Uluçay şu ifadelere yer verdi; Böylelikle doğuda Türkî Cumhuriyetlerineve Turan’a büyük bir kapı açılmış oldu. Bu eşi benzeri görülmemiş büyük bir başarıdır! Türkiye’den doğrudan Nahçıvan’a oradan Karabağ’a oradan da Kafkasya’ya gidebileceğiz. Bugüne kadar Kafkasya da kurulmuş bir sistem bunun engellenmesi içindi, artık bu düzen ortadan kaldırıldı. Zafer inananlarındır. Türkün zaferi kutlu olsun, mübarek olsun. Kadim kardeşliğimiz payidar olsun. Karabağ, ebabillerin dünya tarihinde kazandığı ikinci zaferdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM