• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“TSK Kafkaslarda güvenliğinin teminatıdır”

“TSK Kafkaslarda güvenliğinin teminatıdır”

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Karabağ’a asker gönderilmesine ilişkin tezkereye “evet” oyu verdi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Karabağ’a asker gönderilmesine ilişkin tezkereye “evet” oyu verdiğini açıkladı. Azerbaycan’a asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda dün yapılan oylama sonucunda kabul edildi.  TBMM’de Azerbaycan’a Asker Gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi görüşmeleri sürdüğü sırada sosyal medya hesabı hesabından yaptığı paylaşımlarda kabul oyu vereceğini söyledi.

“RUSYA’NIN TÜRKİYE İLE İLGİLİ ASIRLIK TEZLERİNDEN VAZGEÇMEDİĞİ ANLAŞILIYOR”

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, şunları kaydetti: “Azerbaycan-Ermenistan Ateşkesi diye sunulan belgedeki maddelerden, Rusya’nın Türkiye ile ilgili asırlık tezlerinden ve tutumundan yine vazgeçmediği anlaşılmaktadır. Karabağ’daki işgalin tamamen sona erdirilme imkânı varken Rusya, uluslararası krizi dondurarak her zaman müdahale imkânını elinde bulunduracak bir çerçevede ateşkesi dikte etmiş ve hedefine ulaşmıştır. Rusya’nın asırlardır Türk Dünyası ile bağımızı kopartmak ve doğrudan kara sınırlarımızın kesişmemesi için siyasal kadastro geçirircesine yaptığı müdahalelere karşı siyasal bilincimizi her zaman teyakkuzda tutmalıyız.

“TÜRKİYE, AZERBAYCAN VE KKTC SİYASİ, İKTİSADİ VE ASKERİ İŞBİRLİĞİNİ DAHA DA DERİNLEŞTİRMELİDİR”

Tüm bu fiili gerçekliğe rağmen Azerbaycan işgale büyük ölçüde son verdi ve kazandı. Gönlümüz tüm Karabağ’ın işgalden kurtuluşunu kutlayacağımız gün için coşku ile çarpmaktadır. Karabağ’daki 30 yıllık işgalin büyük ölçüde bitirilmesinin akabinde TSK’nın Kafkaslardaki varlığı her daim tüm Türk ve İslam Aleminin huzuru ve güvenliğinin teminatıdır. Bir Millet, 3 Devlet anlayışı içinde Türkiye, Azerbaycan ve KKTC önümüzdeki süreçte siyasi, iktisadi ve askeri olarak işbirliğini daha da derinleştirmelidir. Buna vesile olması dileklerimle Azerbaycan Tezkeresine Demokrat Parti olarak olumlu KABUL oyu vereceğim.” HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM