• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İGM Başkanı Burhanettin Çoban’ın babası Halil Çoban vefat etti

İGM Başkanı Burhanettin Çoban’ın babası Halil Çoban vefat etti

Afyonkarahisar eski Belediye Başkanı ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ın babası Halil Çoban hayatını kaybetti.  Halil Çoban’ın vefatı ailesini, akrabalarını, dostlarını, sevenlerini ve öğrencilerini derinden sarstı.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Burhanettin Çoban’ın vefat eden babası Halil Çoban son yolculuğuna uğurlandı.

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ve AKÜ’ den emekli Öğretim Görevlisi Mustafa Çoban’ın babası Halil Çoban hayatını kaybetti. Merhum Çoban’ın ölümüne sevenleri üzüntüyle karşıladı. Halil Çoban için öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazına; Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Milletvekilleri, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, Jandarma Alay Komutanı Yılmaz Kırgel, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

ÖĞRENCİLERİ TABUTU BİR AN BIRAKMADI

Yetiştirdiği yüzlerce öğrenci Halil Çoban’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Kılınan Cenaze namazının ardından Halil Çoban sevenlerinin omuzları arasında Kocatepe asri mezarlığına defnedilme üzere sevenleri omuzlarına aldı. Yetiştirdiği öğrencileri ise tabutun en ön safına geçerek Çoban’ı omuzlarında taşıdılar.  Hocaları Halil Çoban’ı çok sevdiklerini belirten öğrencileri; “ O Bizim için çok değerli çok kıymetliydi. Hiçbir zaman ne bizim nede bir başkasının kalbini kırdı nede kırılacak bir söz söyledi. Biz onun gibi saygıdeğer bir insanı kaybettiğimiz için kalbimiz çok acıyor. Bize manevi babalık etti. Ne zaman zorda kalsak ilk elini uzatan Hocamız oldu” ifadelerini kullandılar.

GENÇLERİMİZ HİÇ BİR ZAMAN ÜMİTSİZLİĞE KAPILMASINLAR

1937 Doğumlu olan Çoban TRT DİYANET’ te verdiği bir röportajda gençlere şöyle sesleniyor; “Emeklilik bir Müslüman için yaşı geldiğinde bir köşeye çekilmek değil. Biz gençlerimize her zaman doğru yolu göstermek için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Gençlerimize tavsiyem hafız olsunlar. Doğru yolda ilerlesinler, Allah’ı ve Peygamberleri iyi öğrensinler iyi tanısınlar. Müslümanlığı iyi bilsinler, fakirlik, düşkünlük her şey gelip geçer. Sizinle yalnız ama yalnızca Allah kalacaktır. Gençlerimiz hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmasınlar. Bütün Müslüman kardeşlerim Allah’ın emir ve yasaklarına uysunlar. İstediğiniz, arzu ettiğiniz her şeyi Müslüman kardeşleriniz için de isteyin. Bütün Müslümanlar kardeştir ve kardeş kardeşin hakkını yemez. Öğrencilerim benim için çok mukaddes. Biz imamların görevi asla ama asla hiçbir zaman bitmez. ”

KURUM VE KURULUŞLAR BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

İl Genel Meclisi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban’ın kıymetli Babası Halil Çoban’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verdi.

Acı haberi alan Vali Gökmen Çiçek “İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Çoban’ın kıymetli babası Halil Çoban Hocamızın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, Başkanımıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “İnna Lillahi Ve İnna İleyhi Raciun. Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban’ın kıymetli babası Halil Çoban’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ise Yayınladığı mesaj’da “İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban’ın kıymetli babası Halil Çoban’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Afyonkarahisar Belediyesi Eski Başkanı, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’ın muhterem babası Hafız Halil Çoban’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, Sayın Burhanettin Çoban, ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dilerim” dedi. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM