• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÖĞRETMENLER SINIFINDA GÜZELDİR!

ÖĞRETMENLER SINIFINDA GÜZELDİR!

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Yer 24 Kasım öğretmenler günü vesilesi ile kamuoyuna ilişkin öğretmenlerin değer ve önemine değindi.

Ülkenin geleceği şekillendirme ve gelecek neslin eğitimli birey haline gelmesi noktasında öğretmenlerin emeği sayesinde oluştuğunu söyleyen Yer. “Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan biz gençlerin ve çocukların eğitimi için büyük bir özveriyle çalışan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Öğretmene ve öğrenme faaliyetine değer verilmeyen bir ülkede sağlıklı bir geleceğin inşa edilmesi mümkün olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

“ATAMA BEKLEYEN 700 BİNDEN FAZLA ÖĞRETMEN MAĞDUR”

Ata bekleyen öğretmenler konusuna değinen Yer “Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları olarak yıllardır atama bekleyen 700 binden fazla öğretmen adayının yaşadığı mağduriyetlere dikkat çekmek istiyoruz. Eğitim Sisteminin yap-boz tahtasına çevrildiği, sürekli değişen sınavlarla büyük bir karmaşıklığın yaşandığı, öğrencilerin gelecek kaygısıyla eğitime devam etmeye çalıştığı bir ortamda üzerimize düşen mesuliyet her zamankinden daha fazladır. Yıllarca emek verip lisans eğitimi aldıktan sonra görevine ataması yapılmayan öğretmen adaylarını gündelik işlerde çalışmaya, inşaatta çalışmaya, garsonluk yapmaya zorlayan, onları psikolojik sorunlarla baş başa bırakan bu düzeni kabul etmiyoruz. Sınıflarda öğretmenlik yapması gereken insanların, yıllarca harcadığı emeğin hiçe sayılması, geçim derdi ile boğuşmaya mahkûm edilmesi kabul edilebilir değildir” dedi.

“DÜŞÜK ÜCRETLE ÇALIŞTIRMA DÜZENİNİ KABUL ETMİYORUZ”

Yer “Öte yandan öğrencileri öğretmensiz bırakan, “ücretli öğretmenlik” adı altında çok düşük ücret karşılığında farklı bölümlerden mezun olmuş kişileri öğretmen olarak çalıştıran ve böylece maddi kazanç sağlamaya çalışan düzeni kabul etmiyoruz. “Ücretli Öğretmenlik” uygulaması hem düşük ücret verilen kişi, hem de atama bekleyen öğretmen adaylarına büyük bir haksızlıktır. Biz gençler olarak; emeklerin zayi olmadığı, ehliyet ve liyakatin önemsendiği adil bir ülkede yaşamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“ÖĞRETMEN MAAŞLARINI YÜK OLARAK GÖREN MİLLİ EĞİTİM ANLAYIŞINI KABUL ETMİYORUZ”

Yer “Eğer bugün bir yükten bahsedilecekse öncelikle ihalelerle yandaş holdinglere aktarılan milyarlardan bahsedilmelidir. Eğer bir yükten söz edeceksek; Günlük harcaması 10 milyon lirayı geçen Cumhurbaşkanlığı Sarayı ülkemiz için ciddi bir maddi yüktür. Bu örnekler çoğaltılabilir elbette ancak bugün öğretmenlere ödenen maaşların yük olarak görüldüğü bir ülkede yaşıyorsak asıl yüklerden bahsetmeden geçemeyiz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM