• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Kadına şiddet insanlık dışı bir tavır ve bir hak ihlalidir’

‘Kadına şiddet insanlık dışı bir tavır ve bir hak ihlalidir’

 

 

Afyonkarahisar Güçlü Kadınlar Derneği Başkanı Canser Kuzu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Kadın; çocuk, anne, kardeş, arkadaş, eş; ama her şeyden evvel insan. Kâinatın en değerli varlığı olan insana yapılan şiddet ise insanlık dışı bir tavır ve bir hak ihlalidir” dedi.

 

Bugün tüm dünyanın ortak gündem maddelerinden biri olan “kadına şiddet”in bizim topraklarımızda da hâlâ konuşuluyor olmasının geçmişimizi, medeniyetimizi, milli ve manevi değerlerimizi düşündüğümüzde ne yazık ki utanç verici olduğunu söyleyen Canser Kuzu; “  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, bu anlamda kadına ve aile içi şiddete dikkat çekme, şiddetin üzerine düşünme, çözüm üretme imkânı sunması açısından önemli bir farkındalık günü.

 

Kadına yönelik şiddet içeren hiçbir davranış ve tutumu asla kabul etmiyor; bu konudaki mücadelemizi “sıfır şiddet” hedefiyle sürdürüyoruz.

 

Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de tüm kurum ve kuruluşlarımızla üstün bir sorumluluk anlayışı içerisinde üzerimize düşen görevi yerine getirme gayretindeyiz.

 

Eğer bir yerde kadına şiddet varsa o şiddet herkese yapılıyordur. Bir yerde kadına haksızlık varsa o tüm insanlığa yapılan haksızlıktır. Yaşanılan şiddet bir kader değildir. Kadınlarımızın yalnız olmadıklarını, Devletimizin ve bizlerin daima yanlarında olduğunu bilmelerini isterim.

 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle tüm kadınlarımıza mutlu, huzurlu, sevgi dolu ve şiddetten uzak bir yaşam diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM