• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Engellilere yönelik pozitif ayrımcılık anayasal güvence altındadır

Engellilere yönelik pozitif ayrımcılık anayasal güvence altındadır

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 2002 yılından bu yana gerek sosyal ve sportif projelerle gerek istihdam olanaklarıyla engelli kardeşlerimize pozitif ayrımcılık uygulanarak çeşitli imkanlar sunulmaktadır” dedi.

Dünya engelliler günü dolayısıyla tüm engelli gününü kutlayan Uluçay açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Bu ülkede maalesef AK Parti öncesi engelli kardeşlerimize yeterince ilgi gösterilmiyor ve göz ardı ediliyordu. Ülkenin ekonomik ve siyasi sorunlar arasında kaybolup giden engelli kardeşlerimiz artık hak ettiği değeri görüyor. 2002 yılından bu yana gerek sosyal ve sportif projelerle gerek istihdam olanaklarıyla engelli kardeşlerimize pozitif ayrımcılık uygulanarak çeşitli imkanlar sunulmaktadır.

“HER SAĞLIKLI BİREY BİR ENGELLİ ADAYIDIR”

Her sağlıklı bireyin bir engelli adayı olduğunu vurgulayan Başkan Uluçay, “AK Parti iktidarları ile engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama tam olarak katılmaları, ayrımcılığa maruz kalmamaları, fırsat eşitliğinden yararlanarak eşit bireyler olarak haklarını tam olarak kullanabilmeleri amacıyla önemli düzenlemeler ve çalışmalar hayata geçirilmiştir. 2005 yılında çıkarılan Engelliler Kanunu ile eğitim hizmetlerinden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellilerimizi ilgilendiren pek çok konuda tarihi nitelikte adımlar atılmıştır. 2010 yılında yapılan Anayasa değişikliği ile engellilere yönelik pozitif ayrımcılık anayasal güvence altına alınmıştır.Bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimizin gününü kutluyor, aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM