• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Engelleri kaldırmak herkesin elinde

Engelleri kaldırmak herkesin elinde

 

Afyonkarahisar 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şubesinde engelli vatandaşlara tören düzenlendi.

Düzenlenen törene Engelsiz Yaşam Federasyonu Genel Başkanı Bülent Kapu. Afyonkarahisar yetkililerinden Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Belediye Başkan Vekili Süleyman Karakuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Aile Sosyal Politikalar Müdürü, Gençlik ve spor bakanlığı İl Müdürü, Sosyal Yardımlaşma Vakıf Başkanı, Kent Konseyi Başkanı ve TCDD İl müdürü katıldı.

Tören esnasında engelli vatandaşların kullanabilmesi adına 2 adet akülü araç hediye edildi. Günün anlam ve önemine değinen Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik “Özel kardeşlerimizin, ailelerimizin gününü 3 Aralık Dünya Özel İnsanlar Gününü diye ifade edeyim, bu özel insanlarımızın tümüne ve ailelerine sağlık, afiyet içerisinde geçirecekleri çok güzel günler temenni ediyorum. Bugün çok anlamlı, çok özel bir gün dolayısıyla bir araya geldik. Özel kardeşlerimizi mutlu edecek akülü araç dağıtım teslim törenindeyiz. Tüm görevlilerimize ve bu işe gönül verenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Hayat konforlarını yükseltmek elimizde”

Engelli bireylerin sosyal hayata daha çok entegre olmasının sağlanabileceğini belirten Keklik “Engelsiz bir yaşam temenni ediyorum ancak bu yaşadığımız dünya genelinde mümkün değil ama şu mümkün, bir vatandaşımız engelini ortadan kaldırmak çok kolay değil ancak bu kardeşlerimizin yaşam konforlarını yükseltmek onların mutluğuna ortak olmak onların sosyal hayata daha çok entegre olmasını sağlamak hepimizin elinde diye düşünüyorum” dedi.

“Bugün farkındalığın oluşması için bir fırsat”

Engelsiz Yaşam Federasyonu Genel Başkanı Bülent Kapu ise Dünya Engelliler Gününün farkındalık oluşturma noktasında bir fırsat olduğunu belirterek etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti. Kapu “Türkiye Sakatlar Derneği Afyon şubemizin yapmış olduğu etkinliğe TCDD Bölge Müdürümüzün de bizleri teşviği ile birlikte bizde günün anlamına mukabil ufak bir hediyede bulunmak istedik, buradaki arkadaşlarımızda sizinle beraber bulunmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Sabahleyin Sayın Valimizi, Vali Yardımcımızı, ziyarette bulunduk. Onlarda sizlerle bir arada olmak için canı gönülden buradalar. Bunun her yıl değerlendirilmesi ve bu farkındalığın oluşması için bizlere bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Engelsiz bir yaşamın içerisinde olmak dileği ile günümüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Tören teşekkür belgeleri ve plaketlerin takdimi sonrasında son buldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM