• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dazkırı Belediyesinden öğrencilere destek

Dazkırı Belediyesinden öğrencilere destek

 

Afyonkarahisar Dazkırı Belediyesi Pandemi sürecinde uzaktan eğitim gören öğrencilere destek sağladı. Dazkırı Belediyesinin geliştirmiş olduğu www.belediyeders.tv internet adresine giren öğrenciler çeşitli test ve ders videolarına ulaşabileceği bildirildi.

Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı İsmail Taylan “Koronavirüs salgını nedeniyle uzun zamandır çocuklarımız okullarından ayrı kaldılar. Zamanın büyük kısmını evinde geçiren çocuklarımız için Milli Eğitim Bakanlığı Eba uygulaması ile çocuklarımız için elinden geleni yapıyor. Biz de Dazkırı Belediyesi olarak çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak amacı ile Belediye Ders uygulamasını öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Günün istediği saatinde internet üzerinden www.belediyeders.tv adresine girerek 40.000 sorudan oluşan yaprak testlere,10.000 sayfadan oluşan ve 1.000 saati aşan ders videolarına ayrıca interaktif deneme sınavlarına ulaşabilirler. Anaokulu çağındaki çocuklarımızdan başlayıp üniversiteye hazırlık çağındaki bütün çocuklarımızı kapsayan uygulamamız için bütün okullarımızı gezerek okul müdürlerimiz ve müdür yardımcılarımıza bütün öğrencilerimiz için ayrı ayrı hazırlanan şifre kartlarını dağıttık. Bu kartları sınıf öğretmenlerimiz sınıflarındaki bütün öğrencilerimize ulaştıracaklar. Liseyi bitirip üniversiteye hazırlanan genç kardeşlerimiz de belediyemize gelip özel kalem birimimizden şifre kartlarını temin edebilirler” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRENCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Başkan Taylan geliştirilen sistemin öğrenciler için hayırlı olsun temennilerinde bulundu. Taylan “yeni uygulamamızın öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ederek “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her zaman yanındayız. Bütün evlatlarımızı sevgiyle kucaklıyor, hayat boyu başarılar diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM