• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Frig Vadisi’nde ünlüler geçidi

Frig Vadisi’nde ünlüler geçidi

Bollywood’un ünlü yıldızı Mehreen Kaur Pirzada’nın ardından şarkıcı Keremcem ve modacı Hakan Akkaya Frigya’yı gezdi.

Yapılan yatırımların yanı sıra yurt içinde yurt dışında sürdürülen tanıtımların ardından Frig Vadisi son yıllarda gözde turizm destinasyonlarından birisi haline geldi. Yurtiçi ve yurtdışından ünlü akınına uğrayan bölgeye gelenler Ayazini başta olmak üzere Emre gölü kıyısında 3 bin yıllık tarihe tanıklık etme fırsatı yakalıyor. Daha önceki tanıtım gayretlerinden hiçbir sonuç alınmayan Frigya’nın Afyonkarahisar il sınırları içindeki bölümünün kaderi, iki yıl önce Vali Gökmen Çiçek’in gelmesiyle bir anda değişti.

İLİN ÖNEMLİ DİNAMİKLERİ İŞE SAHİP ÇIKTI

Bölgedeki tarih turizmi potansiyelini değerlendirmek ve gastronomi özelliğiyle dünyada tanınmaya başlayan Afyonkarahisar’ın ününü iyice perçinlemek isteyen Vali Çiçek, hem define avcılarının harap ettiği tarihi eserlerin bir kısmını kurtardı, hem de iş insanlarını bölgeye yatırım yapmaları konusunda ikna etti. Vali Çiçek’e inanan iş insanları bölgede birbiri ardında işletmeler açmaya başladılar. İlin önemli dinamiklerinin işe sahip çıkmasının ardından özellikle Ayazini köyüne gelen konuklara, Afyonkarahisar başta olmak üzere Türk mutfağından lezzetli yemekler turistlere sunulmaya başlandı.

BİR GÜNDE 3 BİN 500 ARAÇ GİRMİŞTİ

Bu sırada tanıtım atakları da belli başlı lokasyonlarda etkili şekilde sürdürüldü. Öyle ki geçen yıl, Ayazini köyüne sadece pazar günü 3 bin 500 yabancı plakalı araç giriş yaptı. Sokak sağlıklaştırmaları, restorasyonlar, kafeteryaların kurulması, butik otel inşaatlarının halen devam etmesine karşın bölgeye inanılmaz bir canlılık hâkim.  Afyonkarahisar zorlu bir kışın ardından bahara çıkmaya çalışırken, havaların ısınmasıyla birlikte Ramazan Bayramı’nda bölgenin ziyaretçi akınına uğramasına kesin gözüyle bakılıyor.

BURAYA SIK SIK GELECEĞİZ

Ülkenin Kapadokya’dan daha çok tarih konusunda önemli bir turizm destinasyonu haline gelen Frig Vadisi, son bir haftada ünlüleri ağırlamaya başladı. Frig Vadisi en son Bollywood’dan Mehreen Kaur Pirzada’yı ağırladı, şimdi ise ünlü şarkıcı Keremcem ve ünlü modacı Hakan Akkaya’yı misafir etti. Ünlü misafirlere gezileri boyunca İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır eşlik etti. Bölgeye hayran kalan Keremcem ve Hakan Akkaya 3 bin yıllık tarihi bulunan Frig Vadisi ile Friglerden kalma kalıntıları ve yapılan restorasyon çalışmaları hakkında bilgiler de aldı.

‘BURAYA SIK SIK GELECEĞİZ’

Afyonkarahisar’a sık sık geleceklerini ifade eden ünlü modacı Hasan Akkaya, “Afyondayız ve Frigyadayız. Burası inanılmaz, herkes geldiğinde yerleşmek isteyecek. Biz de bir şeyler ayarlayacağız, buraya sık sık geleceğiz. Tamamen bitmemiş bu arada restorasyon ama bitince nasıl olacağını görebiliyorsun. Herkese tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

TARİHİ ZENGİNLİKLERE HAYRAN KALDILAR

Frig Vadisi’ni gezdiren, tarihini anlatan ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, “Ünlüler Ayazini gezdiler. Ünlü şarkıcı Kereremcem ve ünlü moda tasarımcısı Hakan Akkaya Frigya Ayazini köyünün pek çok medeniyeti barındıran tarihi zenginliklere hayran kaldılar”dedi.

Hindistanlı genç oyuncu, Mehreen Kaur Pirzada ünü Türkiye sınırlarını aşan Frigya ve Ayazini’yi gezdi. Emre Gölü üzerinde balona binen Pirzada, bu güzel anları kendi sosyal medyasından hayranlarıyla paylaştı.

Yurdanur Mergen

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-05-11 17:02:01