• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyonlu yazarın kitabını Avrupalılar okuyacak

Afyonlu yazarın kitabını Avrupalılar okuyacak

Afyonkarahisarlı yazar ve iş insanı, aynı zamanda Aydın’da yaşayan Mavi Kuş Dergisi Editörü Alper Akosman, ilk kitabının İspanya ve İtalya’da satışa sunulduğunu açıkladı. Büyük ilgiyle karşılaştığını ifade eden Akosman kitabıyla ilgili olarak, AfyonŞehir Gazetesi’nden Ömer Koçak’a özel açıklamalarda bulundu.

Afyonkarahisar’ın yetiştirdiği üretken isimlerden olan Alper Akosman yaptığı çalışmalarıyla dünyaya açılırken, özellikle Latin Amerika, İspanya ve İtalya’da haklı bir şöhrete kavuştu. Güney Amerika’da önemli sosyal projelere imza attıktan sonra, 2019’da Mavi Kuş Magazin dergisini önce İspanyolca ve Türkçe olarak çıkarmaya başladı. Sonrasında ise dergi, gördüğü ilgi ile birlikte yayın hayatına İngilizce, ve İtalyanca dilerini de katarak devam etti. Ülkemizi dünya çapında tanıtmaya çalışan Akosman’ın İspanyolca ve İtalyanca olarak yayınladığı ilk kitabı BailandoCon El Diablo (Şeytanla Dans), Avrupa’da yayınlanmaya başladı. Akosman’ın kaleme aldığı aynı zamanda da ilk kitabı olan ‘Şeytanla Dans’ adlı kitabın düzenlemesini ünlü İspanyol yazar Danield Dark gerçekleştirirken; İspanyolca çevirisini Sol KalfaianSuarezcibils, İtalyanca çevirisini ise BeatrizPérezRuiz gerçekleştirdi.

Şeytanla Dans kitabının yazarı Alper Akosmangazetemizden Muhabir Ömer Koçak’a, kitabıyla ilgili bazı özel açıklamalarda bulundu.Akosman, “Şeytanla Dans, kitabı bize insan varlığının ve şeytanların gerçekçi vizyonunu gösterir. Öyle ki, söz konusu kitapta bu kaynaşma daha da gelişmiştir. Başından sonuna kadar, insanlığın karşı karşıya olduğu cinsel, sosyal, politik engelleri aşan düzeyde deneyimler buluyoruz” ifadelerine yer verdi.Akosman İspanyol ve İtalyan okurlarına insanın değeri hakkında harika bir deneyim sunarken, sanat camiasının ünlü simalarıyla yaşadığı hatıralarıve özel yaşamından bazı sırları da okurları ile paylaşıyor.

‘ÜLKEMİZİN YETİŞTİRDİĞİ ÖYLE YETENEKLER VAR Kİ’

Kitap yazma arzusunun nasıl başladığı ve kitapta nelerden bahsettiği üzerine konuşan Yazar Akosman, “Ülkemizin yetiştirdiği öyle yetenekler var ki, ama maalesef bu yetenekler ülkemizde gereken ilgiyi göremiyor. Belli seviyelere ulaştıktan sonra dünya onlara kucak açınca, biz bu yeteneklerimizi yeni keşfetmiş oluyoruz. Bu kitapta daha çok bu konuları işledim.  Bunların örnekleri kitabımda mevcut. Kitapta ayrıca insan olmanın temel prensipleri dil, din, ırk, renk ve cinsiyet ayrımı yapılmadan anlatılmaya çalışılıyor. Bu konuları tüm insanlığa anlatırken destekçim olan en büyük unsur, Allah’ın bize verdiği öğütler oldu. Aslında bu öğütler diğer hak dinlerde de mevcuttur. Yabancı okurlarımı aynı zamanda İslam’la da tanıştırmaya çalıştım” ifadelerine yer verdi.

‘KAZANAN, ŞEYTANI MAĞLUP EDENDİR’

Kitabının ismine değinen Akosman,”Aslında insan yaşam boyunca Şeytanla mücadele etme durumundadır. Kazanan, şeytanı mağlup edendir. Ee… Biz de bir ömür boyu en büyük düşmanımız olan şeytanla dans ediyoruz. Önemli olan bu dansı yaparken tökezlemeyip düşmemektir” şeklinde ifade etti. Aydın’da yaşayan Yazar son olarak Afyonkarahisar’a selamlarını gönderirken, “Müslüman olmaktan, Türk olmaktan ve de Afyonlu olmaktan onur duyarım. Sevgili hemşerilerime en kalbi selam ve saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini noktaladı.

ALPER AKOSMAN KİMDİR?

Afyonkarahisar’da1988 tarihinde doğan Alper Akosman, ilk, ortaokul ve liseyi memleketinde okudu. Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi ve  üniversitenin ‘araştırma ve geliştirme’ bölümünde görev aldı. Bu süreçte İspanyolca öğrenimine başlayan Alper Akosman dilini geliştirmek amacıyla Şili’ye yerleşti. Şili’de Türk dizi ve TV Showlarının tanınması ve Türk kültürünün İspanyol coğrafyalarında tanınması için etkinlikler düzenledi. Şili’de yardıma muhtaç çocuklar için duyarlılığı arttırmak adına kurulan derneklere stratejistlik yaptı. Askerlik vazifesini yapmak için Türkiye’ye dönüşünün ardından İspanyolca, İngilizce, İtalyanca ve Türkçe dillerinde İspanyol coğrafyalarında ve Avrupa’da yayınlanan uluslararası Mavi Kuş Dergi’yi çıkararak gazetecilik hayatına başladı. Aynı zamanda iş insanı olan yazar, Vaka adlı edebiyat dergisinin yayın kurulunda görev aldı. Halen Mavi Kuş Dergisi’nin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Ömer Koçak Özel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-05-11 17:02:01