• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Türkiye dünyanın en büyük şehitliği’

‘Türkiye dünyanın en büyük şehitliği’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zafer Meydanı’nı dolduran Afyonlulara seslendi. Türkiye’nin dünyanın en büyük şehitliği olduğunu vurgulayan Erdoğan, 50 bin kişiye konuştu. Erdoğan, “Mücadelenin dirilişsin milli iradenin şehri Afyonkarahisar’da bulunmaktan, sizlerle hasret gidermekten büyük memnuniyet duyuyorum. Şehitler diyarı Afyonkarahisar’da vatanımız bayrağımız ve ezanımız için can veren bütün kahramanlara Allahtan rahmet diliyorum. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’yı ve kahramanlarımızı yad ediyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar Zafer Meydanı’nda düzenlenen Büyük Taarruz’un 100. Yıl Dönümü Kutlamaları ve Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Burada kendisini bekleyen 50 bin kişiye seslenen Erdoğan, 2023 yılının zafer yılı olacağı vurgusunu yaparak, “Şahit ol Ya Rab!” dedi. Muhalefetin tüm mesaisini ülkenin kuyusunu kazmaya harcadığını belirten Başkan Erdoğan, “Umutlarını raf ömrünü tamamlamış bayat senaryolara bağladılar. Yıllarca aşağıladıkları insanlarımızı tehditlerle sindirmek istiyorlar. Uyanık olacağız, bunlara fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

BİZİ MÜCADELEMİZDE YALNIZ BIRAKMADINIZ

Türkiye’nin dünyanın en büyük şehitliği olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Aziz milletim Afyonkarahisar’ın güzel insanları sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Büyük zaferin arifesinde zaferin şehrindeyiz. Mücadelenin dirilişsin milli iradenin şehri Afyonkarahisar’da bulunmaktan, sizlerle hasret gidermekten büyük memnuniyet duyuyorum. Şehitler diyarı Afyonkarahisar’da vatanımız bayrağımız ve ezanımız için can veren bütün kahramanlara Allahtan rahmet diliyorum. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’yı ve kahramanlarımızı yad ediyorum. Büyük zaferin 100’üncü yılına ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Milli bekamıza ve değerlerimize yönelik çirkefçe saldırıların arttığı bir dönemde Ahlat’tan ve Malazgirt’ten çok önemli mesajlar verdik. Yarın (bugün) da Ankara’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayacağız. Uyanık olacağız, fırsat vermeyeceğiz. Muhabbetimizi daha da güçlendirerek bu oyunları boşa çıkarmak hepimizin boynumuzun borcudur. Bu yatırımları sizlerle beraber yaptık. Ülkemizi başarıdan başarıya sizlerle birlikte koşturduk. Siz bize güvendiniz, inandınız, bizi mücadelemizde yalnız bırakmadınız. Biz de size olan şükran borcumuzu daha çok eser bırakarak ödedik.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM