• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Modern Sanayi Sitesi’ndeki  sorunlarımızı Reis’imize ilettik’

‘Modern Sanayi Sitesi’ndeki sorunlarımızı Reis’imize ilettik’

 

S.S. Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek, karşılaştıkları ve AK Parti milletvekillerinin girişimlerine rağmen çözmeyi başaramadıkları sorunları bir mektup halinde, Büyük Taarruz’un 100. Yıl Dönümü Kutlamaları ve Toplu Açılış Töreni’ne katılmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti.

Hakan Dilek, yönetim kurulu başkanı olduğu S.S. Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin sorunlarını içeren bir dosyayı Büyük Taarruz’un 100. Yıl Dönümü Kutlamaları ve Toplu Açılış Töreni’ne katılmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti.

VEKİLLER GAYRET GÖSTERDİ ANCAK SONUCA ULAŞILMADI

Önceki gün Zafer Meydanı’nı hınca hınç dolduran Afyonlulara tarih ağırlıklı bir konuşma yaptıktan sonra toplam bedeli 4 milyar 97 milyon lira olan 222 tesisin açılışını yapan Erdoğan’a, başkanı olduğu S.S. Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin sorunlarını içeren bir dosyayı teslim etti. Konuya ilişkin bilgi veren Kooperatif Başkanı Hakan Dilek, 382 dükkanın tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Sitede kooperatif idaresi dışında diğer kurumların da yapması gereken işler olduğunu aktaran Başkan Dilek, AK Parti Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’in de sorunların çözümü noktasında büyük gayret gösterdiklerini ancak istenilen sonuca ne yazık ki ulaşılamadığını söyledi. Afyonkarahisar’ın elektirifaksyon işlerini yürüten Osmangazi Elektirik Dağıtım AŞ’nin üzerine düşen sorumluluğunu yerine getirmeyerek kooperatif üyelerini mağdur ettiğini vurgulayan Başkan Hakan Dilek, bu durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği mektupta açıkça belirttiğini kaydetti.

HER ALANDA HER TÜRLÜ İFŞA EDİLECEK

Dilek, kurumların ekonomik krizi bahane ederekten görevleri olan yatırımları yapmaktan kaçınmaları durumunda her alanda her türlü ifşa edeceğini belirtti. Başkan Dilek, kendilerine engel çıkartan kamu kurumlarının olumsuz tutumlarının kooperatif ortağı olan küçük esnafı mağdur etmesine izin vermeyeceğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürünün gerekli notları aldığını belirten Başkan Dilek, “Belediyeler ve OEDAŞ gibi kurumların olumsuz duruşlarını her zaman yatırımcıdan ve istihdamın artmasından yana olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a iletmeyi belirli aralıklarla sürdüreceğiz” diye konuştu.

‘ENGELCİ KURUMLAR TUTUMLARINDAN VAZGEÇMELİ’

Dilek, şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın sanayi hamlesine ne kadar özen gösterdiği ve desteklediği engelci kurumlar bilmese de bizler için ortadadır. Engelci kurumları tutumlarından vazgeçmeye çağırıyoruz.” Başkan Dilek, S.S. Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde ikinci etaba başlamak için de hazırlıkların tamamlandığını sözlerine ekledi. Yurdanur Mergen (ÖZEL)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM