• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Serteser: ‘Afyonkarahisar’a  hizmet etmek şereftir’

Serteser: ‘Afyonkarahisar’a hizmet etmek şereftir’

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclisi’nin 2022 yılı Eylül ayı olağan toplantısında ATSO’nun 2018-2022 yılları arasında gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında değerlendirmede bulundu. Serteser, “Afyonkarahisar’a hizmet etmek şereftir, gurur vericidir. Hepimiz Afyon’a hizmet ediyoruz” dedi.

Serteser şu ifadeleri kullandı: “2018 yılının Nisan ayında yapılan seçimlerin ardından şahsıma verdiğiniz Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Değerli Meclis Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz,  Meclis Divanımız da titizlik ve hassasiyetle çalıştılar. Siz değerli Meclis Üyelerimiz ile uyum içinde, birlik ve beraberlik örneği göstererek kararlar aldık. Disiplin Kurulu Üyelerimiz, TOBB Afyonkarahisar Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımız ve personelimiz ile büyük bir sinerji yakaladık ve üyelerimize layık oldukları en iyi hizmeti verdik. 2009 yılında ilk kez Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildim. 2013 yılında ikinci kez Yönetim Kurulu Başkanı oldum. 2018 yılında üçüncü dönem, üst üste bu göreve şahsımı layık gördünüz. Böylelikle odamızda en uzun süre Yönetim Kurulu Başkanlığı yapma şerefine nail oldum” dedi.

‘YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR’

Serteser, “Çok klasik bir söz vardır: Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Bundan sonraki dönem Allah nasip eder, üyelerimiz de yetki verirse öncelikle Türkiye’nin ilk Yeşil OSB’si olacak Afyonkarahisar Merkez 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçmesini sağlayacağız. Bürokratik aşamalar bittikten hemen sonra yüzde 100 kapasiteye ulaşacağını öngördüğümüz Yeşil OSB, ilimize üretim ve istihdam alanında büyük katkı sağlayacak. 2018 yılından bu yana hayata geçiremediğimiz tek proje, Odamız’ın arka kısmında kalan yapı içinde kurmayı planladığımız, doğaltaş sektörüne ait, 365 gün açık olacak bir tesis oldu. İsmini sektör temsilcileri ile birlikte belirleyeceğimiz bu tesisin bütün proje ve planlarını hazırlattık. Küresel salgın koşullarını yaşamasaydık muhtemelen açılış törenini bile yapmış olacaktık. Ancak dediğim gibi, her şey hazır. İnşallah bu büyük projeyi de odamıza kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız” dedi.

‘AFYONKARAHİSAR’A HİZMET ETMEK ŞEREFTİR, GURUR VERİCİDİR’

“Oda-Borsa Camiamız’daki seçimler; demokrasi ve temsilin tabandan tavana yayılması ile örnek teşkil eder” diyen Serteser şu ifadelere yer verdi: “Bizim seçimlerimiz 2 turludur. 1 Ekim’deki seçimlerde 35 Meslek Komitesi’nde 87 Meclis Üyesi’ni seçeceğiz. Bu tabandaki seçimdir. Sonra, Meclis Başkanı, Meclis Divanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu ile diğer organların seçimi yapılacak. 2009’da göreve geldiğimizde, 63 Meclis Üyemiz vardı. Bu seçimle birlikte 87 Meclis Üyemiz olacak. Hiçbir Başkan, Meclis Üye sayısını artırmak istemez. Ben ve Yönetim Kurullarımız, sektörlerin daha çok temsilini istiyoruz. Genel Sekreterimiz Sayın Ali Şenol çok yetkin; personelimiz de kendilerini oldukça geliştirdi. Personel yapısıyla da Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’ı kurumsallaştırdık. Afyonkarahisar’a hizmet etmek şereftir, gurur vericidir. Hepimiz Afyon’a hizmet ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Haber Merkezi

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM