• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Emeklilere hemen ve  derhal seyyanen zam!

‘Emeklilere hemen ve derhal seyyanen zam!

Yüksek enflasyonun emekli maaşlarına yapılan zammı erittiğini vurgulayan TUED Şube Başkanı Eğe: Emekliler, bütün ücret ve aylık alan kesimlerin içerisinde en mağdur en yoksul kesimdir. Emeklilere hemen ve derhal seyyanen zam yapılması refahtan pay verilmesi kaçınılmazdır.”

Türkiye Emekliler Derneği (TUED) Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe yazılı bir basın açıklaması yaparak, “Emeklinin hali ortadadır. Bizi yönetenlere seçime giderken mağduriyetlerin giderilmesi çığlıklarımızın duyulmasını acil bekliyoruz. Hemen ve derhal emeklilik aylıklarına seyyanen zam yapılması refahtan pay verilmesi kaçınılmazdır” dedi. Yazılı bir açıklama yapan Şube Başkanı Eğe, “Benim temsil ettiğim kitlelerin tamamı yoksul en az geliri olan topluluk bu topluluk bu milletin anası babasıdır, eli öpülesi topluluktur. Bütün ücret ve aylık alan kesimlerin içerisinde en mağdur en yoksul kesimdir. Gıda, doğalgaz, kömür, elektrik, kira gibi zorunlu harcamalarını karşılayamaz sokağa çıkamaz pazara gidemez borç yükünün altında ezilir durumda kalmıştır. Yapılan artışlarla hayatta kalmamız beklenemez. Bu ciddi problemdir. Emeklinin hali ortadadır. Bizi yönetenlere seçime giderken mağduriyetlerin giderilmesi çığlıklarımızın duyulmasını acil bekliyoruz.”

EMEKLİ MAAŞLARINA YAPILAN ZAMMIN DEĞERİ KALMADI

Eğe, açıklamasında şunları vurguladı: “Emeklimiz bu ülkenin üvey evladı değildir” diyerek sözlerine başlayan Eğe şu ifadelere yer verdi: “Bu haksızlıkları kabul etmiyoruz, hükümetimize sesleniyor ve diyoruz ki son bir yılda ürün fiyatlarında yüzde 200’e varan artışlar karşısında emekli aylıklarına yapılan zamların bir değerinin kalmadığı emeklinin yoksullaştığını herkes görmektedir. Milli gelirden emeklimize pay verilmemesi büyük haksızlıktır. Dosya halinde hazırladığımız emeklimizin sorunlarını ve beklentilerini yaklaşan seçimler öncesi partilerimize mutlaka iletileceğiz. Gerçek enflasyonu yansıtmaktan uzak olan TÜFE oranlarına göre yapılan zamlar az olana az çok alana çok olarak devam ettiği sürece bu sistem altında emeklinin ezilmesi kaçınılmaz olur. Emekli aylıkları Sosyal Güvenlik değişikliğinden dolayı devamlı ufalmıştır. Koruyucu sistem olmadığından bu sistemden vazgeçilip hemen ve derhal seyyanen zam yapılması refahtan pay verilmesi kaçınılmazdır.” Haber Merkezi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM