• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhuriyetimizin  99. Yılı kutlu olsun

Cumhuriyetimizin 99. Yılı kutlu olsun

Yedi düvele karşı savaşan, verdiği mücadele ve gösterdiği cesaretle tarihe geçen bir ulusun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlığını taçlandırdığı cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyoruz. Cumhuriyetimiz büyük Türk milletine kutlu olsun.

Büyük Türk milletinin birikimlerinden doğan, yurdu elinden alınmak ve kendisi esir edilmek istenen bir milletin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlığını taçlandırdığı cumhuriyet 99. yaşında. Cumhuriyetimizin 99’uncu kuruluş yıl dönümü kutlamaları dün Kocatepe Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Çelenk sunma törenine Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, askeri erkan, bölge ve il müdürleri,  gaziler ve öğrenciler katıldı. Çelenk sunma töreni Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ahirete irtihal eden şehitlerimiz ve gazilerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla son buldu.

VALİ YİĞİTBAŞI KUTLAMALARI KABUL EDECEK

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Afyonkarahisar’da kutlamalar saat 10.20’de Vali Yiğitbaşı’nın tebrikleri kabulü ile başlayacak. Ardından Zafer Müzesi yanında Atatürk’ün Afyonkarahisar Ziyaretleri adıyla fotoğraf sergisi açılacak. Cumhuriyet Bayramı törenleri saat 11.00’de İstiklal Marşı ile bayrağımızın göndere çekilişinin ardından Vali Kübra Güran Yiğitbaş’nın halkın bayramını kutlaması ve günün anlamına uygun konuşmasıyla sürecek. Daha sonra şiirler okunacak, halk oyunları ekipleri gösteri sunacak, kahramanlık türküleri seslendirilecek. Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı da bir gösteri sunacak. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Ayrıca askeri birlikler ve öğrenciler tören geçişinde bulunacak. Kübra Ergün

 

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, dün Atatürk anıtına çelenkleri sunmasının ardından, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyeti emanet ettiği gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM