• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘TOGG ile 60 yıllık  hayal gerçek oldu’

‘TOGG ile 60 yıllık hayal gerçek oldu’

Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Ekim Cumartesi günü TOGG Gemlik Kampüsü’nün açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de katıldı.

 

Türkiye’nin otomobili TOGG’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’nün resmi açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirdi. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve Afyonkarahisar Ticaret Odası Başkanı Hüsnü Serteser de TOGG Gemlik Kampüsü’nün açılış törenine katılarak TOGG 2022 Seri üretim otomobilinin banttan inişine tanıklık etti.

EROĞLU: BU MUHTEŞEM ANI ORADA YAŞADIM

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullanarak paylaşım yaptı: “TOGG ile 60 yıllık hayal gerçek oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sürdüğü TOGG 2022 seri üretim bandından indi. Ben de bu muhteşem anı orada yaşamak bahtiyarlığına eriştim. Hayırlı uğurlu olsun.”

ÖZKAYA: BU TÜRKİYE’YE EŞSİZ ESERLER VE HİZMETLER KAZANDIRMANIN GURURU

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ise, “Tarihi bir ana şahitlik etmek adına, Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı gerçekleştirecek olan, Türkiye’nin Otomobili TOGG fabrikasının açılışındayız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılında, Türkiye’ye eşsiz eserler ve hizmetler kazandırmanın gururu ile ülkemize hayırlı olsun” dedi.

SERTESER: YERLİ VE MİLLİ OTOMOBİLİMİZ

Afyonkarahisar Ticaret Odası Başkanı Hüsnü Serteser, “Türk özel sektörünün büyük başarısı;  yerli ve milli otomobilimiz TOGG Türk milletine hayırlı olsun. Bu tarihi güne ben de ATSO’muzu temsilen iştirak etmekten büyük gurur duydum” ifadelerine yer verdi.

TOGG, MART AYINDA YOLLARDA OLACAK

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM