• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İYİ Parti de temayül yoklaması yapacak

İYİ Parti de temayül yoklaması yapacak

Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimlerine sayılı günler kala AK Parti’nin ardından İYİ Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı da milletvekili aday adaylığının belirlenmesine ‘temayül’ yaparak katkı verecek. Aday belirlenmesine yön verecek temayül yoklaması, 2 Nisan Pazar günü merkez ilçe başta olmak üzere tüm ilçelerde yapılacak.

Türkiye’de 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimleri’ne yaklaşılırken heyecan da giderek artıyor. İYİ Parti’de de başvuru sürelerinin tamamlanmasının ardından Afyonkarahisar’da milletvekilliği aday adaylığına başvuran isimler belli oldu. İl Başkanlığı’ndan edinilen bilgiye göre 22 aday adayının olduğu İYİ Parti’de temayül yoklaması 2 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek. Hem merkezde hem de diğer ilçelerde gerçekleştirilecek olan temayül yoklamasında yaklaşık 6 bin parti üyesinin oy kullanması bekleniyor. Afyonkarahisar merkez ilçe temayül İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nde yapılacak. İlçelerde ise ilçe başkanlıkları ya da ilçe seçim koordinasyon merkezlerinde düzenlenecek.
LİSTEDE YER ALAN İSİMLER
Afyonkarahisar’da AK Parti’nin ardından en çok milletvekili aday adaylığı için başvuru yapılan parti İyi Parti oldu. Partinin yetkili kurullarınca aday adaylığı kesinleştirilen ve 2 Nisan’daki temayül yoklamasına katılacak isimler şöyle: Prof. Dr. Abdülkadir Akcan, Emekli Bayram Demir, Av. Gönül Ar Güngör, Hacı Osman Bilgiç, Av. Hakan Şeref Olgun, Dr. Haşmet Mesut Özsoy, Gazeteci Havva Satılmış, İş İnsanı İbrahim Acar, Dr. Kadir Münir Pehlivanoğlu, kamu Çalışanı Kemal Dere, Öğretmen Mehmet İnkaya, Üst Düzey Yönetici Mustafa Baştuğ, Dr. Mustafa Enis Arabacı, Akademiysen Müjdat Kayayerli, Av. Münevver Nilgün Seçen, Emlakçı Nur Pektaş, Eczacı Okşan Ulusoy Efe, Danışman Ömer Eryeşil, Teknik Eleman Rabia Özkınık, İş İnsanı Saffet Acar, Sigortacı Sebahat Demircigediği, Akademisyen Uygur Temizer. Ömer Koçak (Özel)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM