• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaplamalar yine dökülmeye başladı

Kaplamalar yine dökülmeye başladı

Veysel Eroğlu Spor Salonu’nun 2021 yılından beri dökülen dış cephe kaplamaları, geçen ayın başında yapılan çalışmayla tekrardan monte edilmişti. Önceki akşam başlayan şiddetli rüzgar sebebiyle montajı yeni yapılan duvar kaplamalarının yine döküldüğü görüldü. Dökülen bölgenin etrafı ise şerit ve barikatlarla çevrildi.

 

Afyonkarahisar’da önceki gün başlayan ve dün de süren rüzgarlı havalar dolayısıyla ciddi hasarların olduğu bilgisi gelmese de bazı olumsuzluklar yaşandı. Şiddetli rüzgar sebebiyle bazı dubalar, inşaat sacları ve tabelaların savrulduğu gözlenirken, Zafer Meydanı’ndaki Ramazan Çarşısı’ndaki esnaflar ise geçici kepenklerini indirmek zorunda kaldılar. Şiddetli rüzgardanetkilenen yerlerden birisi de birçok spor müsabakasına ve etkinliklere ev sahipliği yapan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu oldu. Salonun kısa bir süre önce montajı yapılan dış kaplamalarının tekrardan döküldüğü görüldü.

GEÇEN AY KAPLAMA YAPILMIŞTI

İlk olarak 2021 yılının aralık ayında dış kaplamaların dökülmeye başlamasıyla geçen süreç,birkaç plakadan tüm duvarın kaplamasının dökülmesine kadar gitti. Gazetemizde 4 Aralık 2021’de yer verdiğimiz haberde küçük bir dökülmenin yaşandığı belirtilmişti. Ardından belirli aralıklarla birçok kez kaplamaların yerlere düştüğü, rüzgardan sallanarak gürültü kirliliği yaptığı, fırtınalarda etrafa savrulduğu ve dökülmenin hızla arttığı ile ilgili haberlere yer vermeye devam etmiştik. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nun düşen kaplamaları hakkında da geçen yılın ekim ayında gazetemize bilgiler veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasapoğlu, “Ambiyansı güzel bir salon. Keyifli maçlar seyredilebilir. Bazen böyle müteahhitlerden teknik arızalar çıkabiliyor. Biz yapıyoruz, mahkemenin neticelenmesini beklemiyoruz” demişti. Bu açıklamanın ardından bu senenin şubat ayında ise dış kaplamaların uzun zamandır beklenen montaj işlemi yapılmıştı.

BÖLGENİN ETRAFI ÇEVRİLDİ

Önceki akşam yaşanan şiddetli rüzgarlarla birlikte ne yazık ki montajı yapılan bu duvar bölümünde yine plakaların düştüğü gözlemlendi. Mahalleliler,kaplama plakalarının sallanarak gürültü yarattığını belirtirlerken, uçan plakaların can ve mal kaybına yol açabileceğini ifade ediyorlar. Olumsuz bir olay yaşanmadan acil olarak önlem alınmasının önemine değinen Cumhuriyet Mahallesi sakinleri,kesin bir çözüm üretilmesinin gerektiğini dile getiriyorlar.Yetkililer o bölgeye girilmemesi için şerit çekerken, polis barikatları da bölgenin etrafına konuşlandırıldı. Ömer Koçak-Buğra Avşar (Özel)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM