• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şehrimizin markalaşma ve tanıtım çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürülüyor

Şehrimizin markalaşma ve tanıtım çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürülüyor

 

Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Mehmet Taytak, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Ankara’da çeşitli temaslarda bulundular. Şehrin tescilli meşhur lezzetleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Milletvekillerine dağıtılmak üzere Meclis İdare Amirliğine teslim edildi.

Seçkin markalarının ürettiği, tescilli lezzetlerden oluşan lokum, sucuk, patatesli köy ekmeği ve haşhaşın bulunduğu hediye paketleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlandı.

“TANITIMA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Markalaşma ve tanıtım çalışmalarına büyük bir önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Bildiğiniz gibi ülkemizin termal turizm başkenti Afyonkarahisar, 2019 yılı Ekim ayında ‘gastronomi’ alanında UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil edilerek, Gaziantep ve Hatay’ın ardından ülkemizin üçüncü gastronomi şehri ilan edildi. Sayın Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in de destekleriyle şehrimizin başta termal turizmi olmak üzere, tüm tarihi ve kültürel değerlerini ‘gastronomi’ ekseninde toplayarak, markalaşma ve tanıtım çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Şehrimizin lezzetlerini ciddi bir tanıtım kampanyasına giriştik” dedi.

“YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZİ GENİŞ KİTLELERE DUYURUYORUZ”

Ülkemizin 81 il valisine ve belediye başkanlarına daha önce de lezzet paketi gönderdiklerini hatırlatan Başkan Zeybek, şöyle konuştu; “ Hatırlanacağı gibi bayramdan önce 81 ilimizin Valilerine yöresel ürünlerimizin bir kısmını tanıtım amacıyla lezzet paketleri gönderdik. Çok ciddi olumlu dönüşler aldık. Daha sonra Belediye Başkanlarımıza şimdide Milletvekillerine lezzet paketlerimizi ikram ettik. Afyonkarahisar’ın tanıtımı, gelişmesi ve yöresel ürünlerimizin geniş kitlelere tanıtılması için belediye olarak elimizden gelenin fazlasını göstermeye gayret sarf ediyoruz. Bu da tabi ki üreticilerimize olumlu olarak döneceğinden hiçbir şüphemiz yok. Kazanan Afyon olacak. Katkıda bulunan ve emeği bulunan herkese teşekkür ederim” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, lezzet paketlerimize lokum ve sucuk ürünlerinde destek olan İkbal Şirketler Grubuna, Haşhaş ürünlerini temini konusunda destek olan Gelincik Firması ve patatesli köy ekmeğinin temini konusunda destek veren No:03’e teşekkür etti.

DEVAM EDEN VE PLANLANAN PROJELERİ DEĞERLENDİRDİK

Ziyaretler hakkında Resmi Sosyal Medya Hesabından paylaşımda bulunan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “ TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop ’u makamında ziyaret ederek Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ımızın yöresel lezzetlerinden ikram ettik. İlimizle alakalı istişarelerde bulunduk. TOKİ Başkanı Sayın Ömer Bulut ile TBMM’de görüştük.  TOKİ Başkanımız, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanımızla birlikte Afyonkarahisar’da devam eden ve planlanan projeleri değerlendirdik. Ülkemizin üç gastronomi şehrinden biri olan Afyonkarahisar’ımızın yöresel lezzetlerinden dünyaca meşhur lokum, sucuk, haşhaş gibi bazı ürünleri Gazi Meclisimizde ikram ettik.  Daha onlarca çeşidini tatmanız için herkesi Lezzetin Başkenti Afyonkarahisar’a bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

ŞEHRİMİZ HAKKINDA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’de Sosyal Medya Hesabından paylaşımda bulundu. Yurdunusen; “ Milletvekillerimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve Başkanımız Mehmet Zeybek ile beraber, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’u ziyaret ederek şehrimizde yapılması planlanan Millet Bahçesi, diğer projeler ve yatırımlarla ilgili istişarelerde bulunduk. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Mustafa Şentop ‘u ziyaret ederek, şehrimiz hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Sayın Başkanımıza Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ımızın eşsiz lezzetlerinin bulunduğu Gastro Afyon paketini takdim ettik. Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Sayın Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve  Başkanımız Mehmet Zeybek ile beraber  Ak Parti Grup Başkanımız Naci Bostancı, Grup Başkanvekilimiz Cahit Özkan ‘ı ziyaret ederek, Şehrimizin lezzetlerinden ikram ettik. Gazi Meclisimizin Afyonkarahisar Milletvekilleri olarak, şehrimizin meşhur lezzetlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tanıtarak basın mensuplarımıza ikram ettik” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM