Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Paşacık köyü yakın zamanda uygun bir bölgeye taşınacak’

MHP Milletvekili Taytak, Şuhut ilçesine bağlı Paşacık köyünün yakın zamanda uygun bir bölgeye taşınacağını belirterek, AFAD Başkanı Okay Memiş’in bölgedeki çalışma ve raporlamanın tamamlandığını söylediğini aktardı.

MHP Milletvekili Taytak, Şuhut

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, AFAD Başkanı Okay Memiş’i ziyaret etti. Şuhut ilçe merkezinde konut tapuları ve Paşacık köyünün taşınması ile ilgili olarak konuların görüşüldüğü görüşmede Taytak, ilgili konuların çözüme kavuştuğunu belirtti. Şuhut ilçesine bağlı Paşacık köyünde Selevir Barajının bulunması ve büyük kayaların düşme riskine karşı köyün afet kapsamına alınarak başka bir bölgeye taşınması kararı 31 Temmuz 2023 tarihinde onaylanmıştı. Son gelişmelerin ardından konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Milletvekili Taytak, AFAD Başkanı Memiş’in çalışmaların ve raporların tamamlandığını söylediği, köyün en kısa zamanda uygun bölgeye taşınacağını aktardığını kaydetti.

KONUYU AFAD BAŞKANINA İLETTİM

Taytak,şu bilgileri aktardı: “Uzun zamandır Paşacık köyümüzün taşınması konusunu gündeme getirdim. O bölgede çok ciddi bir risk bulunmaktadır. Köyde Selevir Barajının bulunması ve büyük kayaların düşme riskine karşı köyün afet kapsamına alınarak uygun bir bölgeye taşınması gerektiğini AFAD Başkanlığımızı ziyaretlerimde dile getirdim. Geçtiğimiz yıl kararın çıktığını paylaşmıştım. Konunun her aşamasını takip ettim, köyümüzü ilgili kurum yetkilileri ile incelemelerde bulunduk. AFAD Başkanı Okay Memiş’i tekrar ziyaret ettim. Sağ olsunlar çalışmaların ve raporların bittiğini, köyümüzün en kısa zamanda uygun bölgeye taşınacağını ifade ettiler. Ben AFAD Başkanı Okay Memiş Bey’e, ilgili daire başkanlarına ve yetkililere teşekkürlerimi iletiyorum. Köy halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

‘DEPREM KONUTLARININ TAPULARI VERİLMEYE BAŞLANACAK’

Milletvekili Mehmet Taytak öte yandan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Başkanı Okay Memiş’i daha önce birçok kez ziyaret ederek, Şuhut’un merkezinde 2000 yılında başlatılan deprem konut tapularıyla ilgili taleplerini iletmişti. Daha önce tamamlanan konutlardan tapuların hak sahiplerine verilmesi ile ilgili çalışmaların başlatıldığını ifade eden Taytak, ziyaretin ardından çalışmaların tamamlandığını ve tapuların en kısa zamanda hak sahipleri borçlarını ödediği takdirde tapuları kendilerine verileceğini aktardı. Haber Merkezi