• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Ekmek yediğimiz için  kendimize kızalım!’

‘Ekmek yediğimiz için kendimize kızalım!’

 

 

İyi Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu: “Ülkenin her yerinden ekmeğe zam haberleri birer birer geliyor. Fırıncılara kızamayız un pahalı, uncuya kızamayız buğday pahalı, buğdaycıya kızamayız mazot pahalı. İktidar suç bizde değil dediğine göre, en iyisi biz ekmek yediğimiz için kendimize kızalım. Afyonkarahisar’ımızda ekmeğe zam kapıda.”

 

 

Haftalık basın toplantısında Afyonkarahisar ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu,  yağışlardan etkilenen köylerdeki zararların giderilmediğini ileri sürdü.   “Hazine bomboş, ülkeyi iflasa götürüyorlar. Açlık sınırı 6 bin lirayı, yoksulluk sınırı 19 bin lirayı geçti” diyen İl Başkanı Mısırlıoğlu,  maaşların düşüklüğünden zamların yüksekliğinden yakındı. İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, şöyle devam etti: “Ülkenin her yerinden ekmeğe zam haberleri birer birer geliyor. Fırıncılara kızamayız un pahalı, uncuya kızamayız buğday pahalı, buğdaycıya kızamayız mazot pahalı. İktidar suç bizde değil dediğine göre, en iyisi biz ekmek yediğimiz için kendimize kızalım. Afyonkarahisar’ımızda ekmeğe zam kapıda. Ev ekmeği 18 lira ile 20 lira arasında. Emeklimiz perişan 2 bin 500 lira emekli maaşını alabilmek için saatlerce bankamatik önünde bekliyor. “ İl Başkanı Mısırlıoğlu, “Irak’a yumurta ihracatının yapıldığı dönemde altın günlerini yaşayan Afyon’daki yumurta üreticileri, bugün iflasın eşiğinde. Çok yakında sektör bir kaç holdingin eline kalır. Binlerce insanın ekmek yediği yerler yok pahasına kapanır” değerlendirmesinde bulundu.

  1. SANAYİ SİTESİ ESNAFI PERİŞAN OLDU

Adalet Komisyonu’nda kabul edilen Basın Yasası’nın ferman niteliğinde olduğunu da vurgulayan Mısırlıoğlu, “Ak Parti iktidarı; şimdi de, sosyal medyanın, ölüm fermanı sayılabilecek, yeni bir kanun teklifiyle karşımıza çıktı. Basın susturulmak, halk susturulmak istenmektedir” dedi. PTT’de çalışan taşeron işçilerinin sorunlarına da değinen Başkan Mısırlıoğlu, eğitim konusunda ise “Eğitimdeki başarısızlığımızın baş sorumlusu” olduğunu iddia ettiği İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ı suçladı. Etkili olan yağışlar sonrasında cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşmasını da eleştiren İyi Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, şunları belirtti: “Yıllardır yaptıkları hizmetlerle, alt yapı ve üst yapı ve alt geçitlerle övünen Afyon Belediyesinin başarısını son yağan yağmurlarda gördük. Afyon’un bütün caddeleri göle döndü. Plansız, programsız yaptığınız her şey dökülüyor. 2. Sanayi sitesi esnafı perişan oldu. İş yerleri sular altında kaldı.  Sayın Vali incelemelerde bulundu. Yetkililere buradaki çalışmaları derhal başlatın ne kadar sürede yapılır diye sormuş. Efendim 15 gün içerisinde burada ki sorunu çözeriz demişler. Aradan neredeyse bir hafta geçmesine rağmen gelen giden yok. Esnaf dört gözle iş makinelerini bekliyor.” AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu’nun “AFJEt’e bu kapasitede bir Afyonlu bulamadık” şeklindeki sözlerini de eleştiren Mısırlıoğlu, “Afjet’in ilk kuruluşunu kim yaptı. Afyonlular kapasitesiz mi? Kendi ilinde böyle bir açıklamayı nasıl yaparsın” diye konuştu.  Ömer Koçak

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-05-11 17:02:01